Jauna ozolu paaudze Pils ielā Viļakā

IMG_6477Pils ielā 11 Viļakā 4. novembra pēcpusdiena bija ļoti īpaša. Vareno ozolu kuplumu nu papildinājis mazs ozoliņš, kas tika iestādīts akcijas “Simts ozolu meži simtgadu Latvijai” ietvaros. Nelielā, bet sirsnīgā kopā sanākšanā pulcējās lieli un mazi izglītības iestāžu saimju pārstāvji, lai zem viena jumta mītošo Viļakas Valsts ģimnāzijas, Pamatskolas, bērnu un jauniešu Sporta skolas, Mūzikas un mākslas skolas, Jauniešu iniciatīvu centra zaļajā laukumā iedēstītu vienu mazu ozoliņu. Tas un deviņi citi stādi, pateicoties skolotājai Lilitai Šaicānei, atceļojuši uz Viļakas novadu, lai Latvijas simtgadei par godu, mūsu zemē augtu stipro un sīksto koku audzes.

Kociņu iestādīja skolotāji – skolu cienījamākie un viedākie pedagogi, kuri savu darba mūžu mēra jau vairākos gadu desmitos: Virgina Riekstiņa, Ēvalds Vancāns, Ņina Romanova, Biruta Miņina un Tamāra Mihačova. Savukārt dalībnieki bija visdažādākie, jaunākais – Ritvars Ozols – vēl nav pat vienu gadu vecs. Īpašo pasākuma sajūtu spēcināja Viduču pamatskolas skolotājas Initas Raginskas koklēšana un skolotājas Valentīnas Bečas ceptā maizes rieciena un kaņepju aizdara garša.

Atklājām arī svarīgu ziņu – viens no pagalmā augušajiem ozoliem ir izaudzis jau līdz dižkoka izmēriem, sasniedzot 4,38 metru apkārtmēru. Par to pārliecinājāmies, uzmērot ozolu divpadsmitklasnieces Sandras vadībā.

“Pēc piecgadīgā ozoliņa iestādīšanas raisās pozitīvās emocijas, jo
priecājamies, ka valsts mēroga dižozolam, kas aug ģimnāzijas teritorijā, nu
ir vēl viens ozolu dzimtas turpinātājs. Izteikti tautisks un vienojošs pasākums visām Viļakas skolām. Vēlam ozolam augt lielam, kuplam un stipram!” saka devītklasnieces Agnese un Lāsma.

Un nu gaidīsim pavasari, kad ozolītis zaļos. Būsim pacietīgi, jo, kā skandēja trešklasnieki Endijs, Samanta un Viktors,

„Visi koki salapoja

Ozolītis nelapoja

Tad lapoja ozolītis,

Kad atskrēja lakstīgala.”

Paldies visiem, kas piedalījās! Īpašs paldies skolu tehniskajiem darbiniekiem Jurim, Jurijam, Regīnai un Dainai!

Foto– Inese Rēvalde, teksts – Anželika Ločmele

IMG_6471 IMG_6483 IMG_6489

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: