Dunavas pirmklasniece Estere piedalās video apsveikuma „Latvijai 97! Vārdi” veidošanā

DSC_745231.oktobrī Dunavas pagasta bibliotēkā valdīja rosība. Šeit Latvijas Televīzijas projekta ietvaros tika filmēts apsveikuma klips, kas veltīts Latvijas Republikas 97. proklamēšanas gadadienai. Jau ceturto gadu producentu apvienība „HansaMedia” īsteno ideju apsveikt Latviju dzimšanas dienā, veidojot video sveicienu. Šogad radošā grupa  apsveikumu ”Latvijai 97! Vārdi” veido kā veltījumu latviešu literatūrai, valodai, grāmatniecībai, bibliotēkām un pirmklasniekiem. Iecere – 97 bibliotēkas dažādās Latvijas vietās, 97 grāmatas, kas izdotas laikā no 1918. līdz 2015. gadam, 97 pirmklasnieki, kas lasa fragmentu no grāmatas 18. lappuses. No dažādiem vārdiem, kas izlasīti, rakstnieks Pauls Bankovskis izveidos apsveikumu. Ilgtermiņa mērķis ir dokumentēt Latvijā dzīvojošus pirmklasniekus un grāmatas, kas simbolizē 97 gadus Latvijas vēsturē.

Dunavu godam pārstāvēja Estere Kusiņa, viņai bija jālasa neliels fragments no 2005. gadā izdotās grāmatas par Atmodas laiku – „Baltijas brīvības ceļš”. Šo un citas grāmatas izvēlējās Latvijas Nacionālā bibliotēka, tās filmēšanas grupai ceļoja līdzi no Gaismas pils.

Ņemot vērā saspringto filmēšanas grafiku, filmēšanas grupa pateicās Dunavas pagasta bibliotekāram Sandim Ruļukam, Esterei Kusiņai un viņas vecākiem par sapratni šo darbiņu paveikt sestdienā.

Ar interesi gaidīsim rezultātu – video apsveikuma pirmizrāde 11.novembrī Latvijas Televīzijas raidījumā „Panorāma”.

Astra Liopa

DSC_7456 DSC_7461

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: