Darbīgi raibais rudens Malienas pamatskolā

thumb_show.php1. septembris Malienas pamatskolā sākās ar prieku un jaunām krāsām. Visi bija priecīgi atkal satikt cits citu un ieraudzīt jaunos skolotājus. Pirmā stunda iepazīstināja mūs ar jauno mācību gadu. Pasākums un fotografēšanās pie skolas kā tradīcija  ievadīja visus jaunā līmenī. Kā jau katru gadu 18. septembrī dzejas dienas atzīmēja arī mūsu skolā. Notika krāšņais stāstnieku konkurss. Skolēni sacerēja savus dzejoļus, mācījās no galvas kādu interesantu rakstnieku darbu un stāstīja anekdotes. Arī orientēšanās spēle ‘’Pa pēdām dzejolim’’ mūsu skolā notiek katru gadu. Skolēni sadalās vairākās komandās un pēc kartes meklē slēpņus, kuros atrod pazudušās dzejas rindas. Dzejas dienās skolās, pilsētās un pagastos viesojas dažādi rakstnieki. Arī mūsu Malienā ‘’Ērmaņu muižā’’ viesojās rakstnieks Jānis Rokpelnis un skolēni devās iepazīties ar dzejnieku un viņa dzeju.

Viena diena gadā skolotājiem ir iespēja mainīties. 9. klase uzņemas visu atbildību un nu var iejusties skolotāju ādā. Atzīst gan, ka būt skolotājam ir ļoti grūti, tomēr tas viņiem netraucē sagādāt jauku koncertu un dažādus pārbaudījumus skolotājiem. Jādomā, varbūt kāds arī kļūs par izcilu skolotāju?

Lielākās klases jau domā, kādu profesiju izvēlēties nākotnē, tomēr daži vēl īsti nezina pa kādām karjeras kāpnēm vēlas kāpt, tāpēc skolās notiek ‘’Karjeras nedēļas’’. Alūksnes Valsts Ģimnāzijā viesojās pārstāvji no dažādām universitātēm un tehnikumiem, daudzu profesiju pārstāvji vadīja  lekcijas, notika orientēšanās sacensības, un skolas prezentēja savas izvēlētās profesijas: biteniekus, pavārus un daudzas citas. Skolēniem tā ir ļoti laba iespēja iepazīties ar visdažādākajām profesijām, kādas ir pieejamas Latvijā un pasaulē.

Labie darbi Malienas pamatskolā nepavisam nav sveši, un Labdarības nedēļa mums ir pašsaprotama. Ja spēj iepriecināt kaut vienu cilvēku, tas jau ir labi, bet, ja var iepriecināt vairākus desmitus cilvēku, tad tas jau ir lieliski. Ja nu iepriecini ne tikai cilvēkus, bet arī kādu ķepaini, tad tas jau ir fantastiski. Tā mūsu skolas pārstāvji devās uz sociālās aprūpes centru “Alūksne“. Rādījām teātri, cienājām visus ar cepumiem, kurus 5.-9. klašu meitenes pašas bija sacepušas. Arī mazo moderno deju grupa ‘’Pipariņi’’ viesojās pansionātā. Protams, arī dzīvnieku patversmē ‘’Astes un ūsas’’ pabijām. Cienājām suņukus ar līdzi paņemto barību un uzdāvinājām dažas krāsainas rotaļlietas. Mēs neesam aizmirsuši arī jau aizsaulē aizgājušos skolotājus un skolas darbiniekus, jo vairākas reizes gadā braucam apkopt viņu kapiņus.

Sportiski un pilni ar cīņas garu – tādi skolēni mācās Malienā. Ja kaut ko apņemas, tad izdara to līdz galam. Ne tikai savā skolā piedalās sporta dienā, bet nu jau arī brauc uz kaimiņu skolām un pagastiem. Kārtīgi sagatavojušies skriešanai, visas karavīru dienesta pakāpes iemācījušies, nu bijām gatavi militārajām jaunsargu un skolēnu sacensībām Mālupē 3.godpilnā vieta kabatā!

Alūksnē Lāčplēša dienai veltītajā stafetē 3. novembrī arī parādījām savus spēkus. Jāskrien bija tālu, jāveic dažādi un pat ļoti grūti uzdevumi: jāvelk auto, jādejo polonēze un pat nestuvēs jānes cietušais. Jāsaka, bija grūti, bet gāja labi. Sajūta, ka esi paveicis ko tik lielu, vien dod gandarījumu, bet apziņa, ka esi pārspējis pats sevi, liek tev justies kā varonim, kurš vienmēr ir zinājis, ko vēlas sasniegt.

Ik gadu skolā mēs atzīmējam Mārtiņdienu. Šogad viesojās zemnieku saimniecības ‘’Kadiķi MA’’ īpašnieks un balvas ‘’Sējējs’’ laureāts Mārtiņš Augstkalnietis. Viņš mums pastāstīja par darbu un iespējām  laukos, iepazīstināja ar savu balvu un iepirkās skolas tirdziņā, kurā skolēni pārdeva pašceptus gardumus.

Vissaldākā un visveselīgākā nedēļa skolā ir ‘’Putras nedēļa’’. Notika konkurss, kurā skolēniem bija jāatnes savs teiciens par putru. Idejas bija interesantas un oriģinālas. Iepazināmies ar dažādiem graudiem un ko no tiem var gatavot.

Mēs, Malienas pamatskola, piedalāmies arī dažādos konkursos, piemēram, 8. klase startēja konkursā ‘’Laiks laukiem’’ un iekļuva 2. kārtā. Konkursā būs iespēja aizbraukt kādā tuvā vai tālā ekskursijā. Gatavojamies valsts svētkiem, organizējam dažādus pasākumus un izbaudām skolas gadus.

2 3 4 5 6 thumb.php

komentāri


Tavs viedoklis ir svarīgs: