Brenguļu sākumskolēni ciemos pie zemessargiem

OLYMPUS DIGITAL CAMERAŠoruden esam paspējuši iet aizraujošā pārgājienā,ekskursijā apskatīt brīnumaino Tērveti, norakt kartupeļus skolas tīrumā, bet šoreiz rakstu par ko patriotisku – ciemošanos pie zemessargiem. Par to bērniem bija patiess un neviltots prieks. Lēnīgā rudens rītā jaunie brengulieši devās neparastā ceļojumā uz Zemessardzes 22.kājnieku bataljonu Valmierā. Lai iekļūtu teritorijā, bija jāievēro kārtība. Mūs sagaidīja bataljona komandieris, majors Gvido Brenneris. Viņš pastāstīja, kā izvietots bataljons, no kā tas sastāv. Uzzinājām, ka kājnieku bataljona galvenais uzdevums ir Tēvu zemes aizsardzība. Ļoti svarīgi palīgi zemessargi ir plūdu, meža ugunsgrēku, dabas katastrofu izraisīto seku likvidēšanā un pazudušu cilvēku meklēšanā, tādēļ viņiem ļoti daudz jāmācās un jābūt fiziski stipriem un drosmīgiem.

Pats interesantākais bija tad, kad mums parādīja ieročus-prettanku granātmetēju, ložmetēju, lielgabalu, šautenes, zemessarga ekipējumu. Ar granātmetēju var šaut pat 2000m tālu. Un ieročus jāvar nest katram! Kaut arī drīkstējām visus pacilāt, tie bija ļoti smagi. Mums vēl jāaug un jākrāj spēki. Sajūsmināti kāpelējām pa dažādām kaujas mašīnām, izmēģinājām, kā ir sēdēt pie stūres. Ja kādai no mašīnām kāpšļi bija pārāk augsti, zemessargi mums palīdzēja tajās iekāpt un izkāpt. Gluži laimīgi kļuvām, kad mūs pilnīgi visus ar visurgājēju vizināja pa ceļiem un bezceļiem. Pašās beigās vizināja arī skolotājas, bet mums šķiet, ka viņas nebija tik drosmīgas kā mēs, jo braucot augšup, lejup pa nogāzēm tās bailīgi spiedza.

Šodien uzzinājām ļoti daudz par savu valsti, tās aizstāvjiem. Ja vecāki mums atļaus, tad no 10 gadu vecuma varam stāties Jaunsargos un mācīties kļūt par savas zemes sargiem.

Atvadoties majors Gvido pastāstīja, ka valsts aizstāvjiem jābūt ne tikai stipriem, bet arī gudriem. Tik gudriem, kas prastu konfliktus atrisināt sarunu ceļā, lai nebūtu jālieto ieroči. Un mēs vēlamies tādi būt!

Brenguļu sākumskolas direktore Sandra Kaufmane

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: