Par kompetencēm, metaforām, trīs sarakstiem un to, kas ir interesanti

vasaraSveicot citam citu jaunā mācību gada sākumā, šogad nereti pieminēts arī kompetenču vārds. Kā tas būs – fokusēties uz kompetenču pieeju, par ko aizvien vairāk runā sanāksmēs un raksta medijos? Lielā mērā tā būs iespēja un mudinājums atgriezties pie pasaules atkal-kopā-salīmēšanas procesa, mācoties dzīvot vieglāk un izmantot dabiskas mācīšanās iespējas. Sets Godins savulaik teicis, ka amatieri iegaumē, bet profesionāļi (un vienkārši gudri cilvēki) meklē metaforas, piemēram, kā „šis” ir līdzīgs – vai radikāli atšķirīgs – ar „to”. Tā veidojas mūsu pieredzes režģi, kuri, kļūstot aizvien biezāki un plašāki, spēj ne tikai uzņemt, bet arī izmantot vairāk informācijas un pieredzes, radot to situācijai atbilstošo vai radikāli jauno, kas mūsdienās spēcīgi ietekmē gan konkurētspējas priekšrocības, gan gluži vienkārši dzīves kvalitāti. Vairāk par kompetencēm, metaforām, trīs sarakstiem un to, kas ir interesanti, lasiet Aijas Tūnas rakstā jaunākajā laikraksta „Izglītība un Kultūra” numurā. Aija_Tūna_Par-kompetencem-un-metaforām-IK_NR_14_27_08_15.5

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: