Brocēnu jaunieši Baltijas akadēmijā

igaunijaNo 21. līdz 27. augustam Tallinā norisinājās mācības Baltijas akadēmijā, kur guvām padziļinātāku izpratni par cilvēktiesībām, demokrātiju un to saistību ar vēsturi. Mūsu atraktīvajā un radošajā Latvijas komandā bija Kristīne Oliņa, Evelīna Štefane, Signija Štrāla un Jeļena Sušinska. Akadēmijas laikā mums parādīja, kā vēsturi var apgūt ar aktīvām mācību metodēm, iesaistot cilvēktiesību un demokrātijas principus. Aktīvs mācību process ne tikai attīsta domāšanu un lēmumu pieņemšanu, bet arī spēju apskatīt notikumus no dažādām perspektīvām. Es kā skolotāja uzskatu, ka šīs metodes ir pielietojamas gandrīz jebkurā mācību priekšmetā. Mūsu komandas skolēni secināja: ja skolotājs stundas vadīs atraktīvi un ar skolēnu iesaistīšanu, tad arī paši skolēni kļūs optimistiskāki un vēlēsies vairāk iesaistīties ne tikai stundas darbā, bet arī skolas dzīvē kopumā.

No Igaunijas esam atgriezušās ne tikai ar milzīgu pieredzi, pozitīvām emocijām un jauniem kontaktiem, bet arī ar mūsu izveidotu projektu, ar kura palīdzību trīs mēnešu laikā centīsimies skolas dzīvē vairāk iesaistīt skolēnus un iedrošināt viņus dalīties ar savām idejām skolas parlamentā, lai palīdzētu tam pildīt savus uzdevumus kā skolēnu viedokli reprezentējošai (ap)vienībai.

Kristīne Oliņa

igaunija 1 igaunija 2

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: