Brocēniešu vasaras piedzīvojums nometnē ”Vabulis”

vabulis3Sajūti! Sadzirdi! Saredzi! Ar šo devīzi kopā šovasar pulcēja Brocēnu vidusskolas, sākumskolas bērnus nometnē „Vabulis”. Tā aicina būt draudzīgiem un saudzīgiem pret dabu. Šis gads ir īpašs, jo nometne darbojas 15. gadu. Katru gadu nometnes laikā tika izdzīvota leģenda. Tā bija par varavīksni, slepenajiem lidrāpiņiem, nerātnajiem velniņiem, bet šogad par planētas stihijām – zemi, uguni, ūdeni un gaisu. Katra diena ir pamācoša, kurā bērni tiek mudināti pētīt un izzināt mūsu Brocēnu novada apkārtni.

Sporta aktivitātes, pārgājieni un ekskursijas mijas ar radošām nodarbībām, kurās apglezno traukus, dedzina savu vārdu koka ozollapā, gatavo amuletus, eksperimentē un pēta kukaiņus, putnus, dzīvniekus. Pirmajā dienā, tradicionāla ir Drošības trasīte, kurā mācās sniegt pirmo palīdzību, apgūst tūrisma iemaņas un atkārto drošības noteikumus vasarā. Intrigu radīja Karlsons, kurš noslēpa bērnu pagatavotos aprikožu ievārījumus. Īpaša dāvana noslēgumā ir arī pašu gatavots fotorāmis ar čaklo vabulēnu kopbildi. Jautru, sportisku olimpisko garu izjuta netradicionālās sporta aktivitātēs. Neaizmirstamas emocijas pārņem putojoties, šļakstoties, burbuļojoties Putu ballītē. Lielais šļūciens patīk gan lieliem, gan maziem. Sajust komandas garu un pārvarēt šķēršļus nakts melnumā varēja nakts pārgājienā Jūrkalnē. Tikai nakts pārgājienā atklājas, ka lielākā vērtība un dārgumi ir kopīgi nometnē pavadītais laiks un iegūtie draugi.

Šogad pirmo reizi vakars pirms pārgājiena bija bez vecāku līdzdarbošanās. Tomēr dzimšanas dienas ballīti svinējām kopā. Dzimšanas dienas pasākumā izstāstījām nometnes 15 gadu stāstu. Teicām paldies skolotājiem, kuri aktīvi iesaistījās. Pasākuma 2.daļā bērni aicināja vecākus iejusties nometnes ikdienā. Vecākie vabulēni bija sagatavojuši pārbaudījumus vecākiem. Jautri bija gan lieliem, gan maziem. Noslēgumā palaidām balonus ar bērnu sapņiem un novēlējumiem.

Apbrīnojama ir bērnu enerģija un vēlme darboties. Bērni par nometni ir sajūsmā un ar nepacietību gaida nākamo vasaru. Uz tikšanos!

Nometnes „Vabulis” vadītāja Vivita Ķezbere

vabulis1 vabulis 2 vabulis

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: