Nometne radošajiem un mūsdienīgi strādājošajiem Brocēnu novada pedagogiem

skol nometne2„Šī nometne spārnoja jaunam mācību gadam ar daudzām labām idejām, pozitīviem piemēriem,” tā ir viena no atsauksmēm par 19. un 20. augustā notikušajiem kursiem, kur pulcējās 16 Brocēnu novada skolotāji. Divas lieliskas dienas, kurās apguvām projektu metodi, (sākās gan viss ar aizraujošu torņu celšanu. Kuram augstāks un stabilāks tornis? Un te nu neiztikt bez vienota un pārdomāta darba grupā), apguvām akadēmiskos pretstatus, debatējām!  Cik aizraujoši ir aizstāvēt viedokli, apstrīdēt citus un veidot teikumus „Jūs teicāt, ka…, bet tā nav, jo …”! Smieklu un pozitīvu emociju pilna bija debate par to, vai Kārļa Ulmaņa izveidotais autoritatīvais režīms ir vērtējams pozitīvi vai negatīvi. Tādās nodarbībās rodas daudz jaunu ideju savam darbam, un šādas metodes ir universālas!

Vakarā radoši darbojāmies un zīmējām savu ģerboni, bet, jau tumsai iestājoties, sēdāmies laivās, lai dotos izpētīt Cieceres ezera Ozolu saliņu. Tur bija ļoti interesanti, baisi mazliet…. No saliņas atgriezāmies pilni enerģijas, lai īstenotu kolēģu pozitīvos novēlējumus, un apgaroti no saliņas burvības.

Arī pankūku cepšana izvērtās par īstu komandas darbu – iekurināt plīti, parādīt gaismu, uzliet eļļu, pēc tam mīklu, apmest pankūkas un pareizā leņķī noturēt šķīvi ar jau gatavajām pankūkām. Tas bija jautri!

Otrajā dienā mācījāmies veidot infografikas, ieklausījāmies kolēģu pieredzē, kā veidot multiplikācijas filmas un kā mācīt globālo izglītību.

Šīs divas dienas bija patiešām lieliskas un jēgpilnas! Ļoti liels paldies nometnes organizētājiem un sponsoram – Brocēnu novada Domei, tikpat liels paldies radošajiem un interesantajiem nodarbību vadītājiem – Oskaram un Edgaram un, protams, visiem smaidīgajiem dalībniekiem!

Dažas no atsauksmēm:

  • Vienkārši lieliski! Visu teorētiski iegūto labumu papildināja emocionālie brīži. Ideāli nodarbību vadītāji un ieinteresēti klausītāji- aktivitāte grupu darbā.  Puiši- skolotāji- radošuma pilni un iedvesmojoši.
  •  Tas viss, ko piedzīvojām- nodarbības, nakts pārgājiens, pankūkas, kopābūšana – būtu noderīgs JEBKURAM skolotājam un vēl jo vairāk pirms mācību gada sākuma. Iedvesma!!!
  • Apguvām jaunas metodes ar praktisku darbošanos). Nozīmīgs akcents uz prasmēm, kas jāattīsta skolēniem (lasīšanas vingrinājumi). Argumentu veidošana, viedokļa aizstāvēšana (praktiskā darbība). Īpaša nozīme praktiskajai debašu nodarbībai. Paldies!!!

Vēlreiz paldies visiem, kas piedalījās, un tiem, kas deva iespēju šādai nometnei būt!

Mairita Neilande

skol nometne skol nometne1

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: