Briežuciemā saka: lai dzīvo bērni, un lai dzīvo radošās un uzņēmīgās skolas!

v3No 29.jūnija līdz 3.jūlijam Briežuciema pamatskolā notika radošā vides nometne “Indiāņu vasara”. 26 bērni un pusaudži vecumā no 8 līdz 14 gadiem mācījās gatavot lokus un bultas un mācījās šaut mērķī, gatavoja kukaiņu mājiņas, trušu māju, vēja zvanus no dabas materiāliem. Pētīja pļavu, darbojās ar mikroskopiem, devās nakts pārgājienā un darīja vēl daudz ko citu. Vasaras nometni atbalstīja pašvaldība, skolotāji šoreiz darbojās kā brīvprātīgie. Mums bija arī 5 fantastiski palīgi – brīvprātīgie jaunieši. Bērni pēc tam rakstīja vēstules, ka grib nometnes turpinājumu un vai tiešām šovasar vairs nebūs nometnes. Vai ziniet, kas bija visforšākais? Tādi bērnu komentāri kā – „Uz skolu vasarā – laimīgi!” un „Es mīlu savu skolu!” Ir par ko aizdomāties. Mācību process skolas laikā būtu jāpadara daudz brīvāks, radošāks un reālai dzīvei pietuvināts. Nometnē mēs taču arī mācījāmies – šuvām, ar āmuru, nazi, koku mācījāmies darboties, klausījāmies īso vēstures kursu par indiāņu skumjo likteni un priecājāmies, ka savā Latvijā esam brīvi darīt, ko vēlamies, griezām kartupeļus zupai, kurinājām ugunskuru, dziedājām ģitāras pavadījumā, mācījāmies draudzēties, sarunāties, palīdzēt, strādāt komandā un daudz ko citu. Un cīnījāmies ar teltīm pļavā, bet visas beigās uzslējām un lepojāmies ar to. Un tātad, lai dzīvo bērni un lai dzīvo radošās un uzņēmīgās skolas!

Tam visam pa vidu bija Silvija Ločmele

DSC_1137 DSC_1243 v4 v5 v6 v7 v8

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: