Nepalaid garām – radošās domas dienas Kaldabruņā

siena_dienas_20151-724x1024Radošās dienas notiks biedrības „Ūdenszīmes” mājvietā – Kaldabruņas skolā (bijušajā) – kas tagad ir Pļavas muzejs un īsta radošā rezidence var aozīmēt arī ar nosaukumu „Raiņa pirmais ceļojums”  no 16.  līdz 18. jūlijam. Pasākuma mērķis un jēga:  kustināt radošo domāšanu, iepazīties ar jaunajām  vēsmām literatūrā, filosofijā, mākslā – jauniem cilvēkiem, nestandarta iecerēm, utt., visām tām lietām, kas tālos laukus sasniedz reti un, ja arī sasniedz, tad ļoti samazinās to cilvēku skaits, kuri vēlētos tās satikt ar laipnību,izstrādāt jauku kājāmgājēja, velobraucēja, autobraucēja vai zirgu pajūga maršrutu „Raiņa pirmais ceļojums” no Tadenavas līdz Červonkas baznīcai, kur viņš ir kristīts. Maršruts ved caur Dunavas – Rubeņu mežiem līdz Kaldabruņai un Červonkai, tas ir bagāts ar mistiskām vietām, nostāstiem, pamestām mājām un pat iztukšotiem ciematiem( starp citu, tiešais maršruts vēl būs jāprecizē). Kas ietilpst šai izstrādē? Tātad –1) pats tiešais maršruts, pa kādiem ceļiem virzāmies; 2) Ceļojuma marķējuma, norādes zīmes – dizains, izvietojums, pašu teksti, utt..3) maršruta apraksti – leģendas( kas ir apzināmas) un iespaidi( ko ģenerē pasākuma dalībnieki),

–          uzsākt lielākas idejas – radošās domas festivāla („Labirints”, „Taureņa efekts”….) – materializāciju. T.i. – plānot saturu, meklēt iesaistītos cilvēkus, apskatīt vietas dabā, utt.

Iespējamā darba kārtība:

16. jūlija vakarā – iebraukums un saprašanās  ar vietu.

17. jūlija rītā – izbraukums uz Červonkas baznīcu un Tadenavu, maršruta izpēte, vietējo leģendu stāstīšana un iespaidu pierakstīšana.

17. jūlija pusdienlaikā – dizaina objektu detaļu gatavošana ( iecere – dzejas, teksti uz stikla plāksnītēm, kas pēc tam tiek izmantotas maršruta norādes zīmēm; starp citu – vēlamās formas plāksnītes iespējams izkausēt arī pašiem)

17. jūlija vakarā – radošās domas vakars samērā slēgtā lokā – maršruta plānošana, ieceres festivālam, dzeja, teksti un mūzika – viss labais!

18. jūlijā ap 12 – 13 00 – publiskais pasākums, uz kuru aicinām visus, kas tik vien vēlas. Dzeja, mūzika, teksti , māksla un – stāsts par to, kas jau atklāts un paveikts Raiņa ceļojuma sakarā.
Vakarā – izbraukšana.

Ko piedāvājam dalībniekiem? 1) Dzīvošanu Kaldabruņas skolas telpās( nav gan viesnīca – ar saviem matracīšiem) vai arī teltīs. Ir sauna, virtuve, kamīns un jauks dīķis! 2) Ēdināšanu un vietējo transportu; 3) Transporta izdevumus līdz Kaldabruņai.

Plānojam kādus 10 – 12 „iebraucējus” un apmēram kādus 8 -10 vietējos dalībniekus „šaurā loka” pasākumiem. Uz sestdienu, publisko pasākumu, parasti sarodas ap 50 cilvēki.

Protams, arī šogad “Ūdenszīmes” organizē siena plenēru, kas norisināsies no 30.jūnija līdz 4. jūlijam! Jūs ar radiem, draugiem un kolēģiem esiet mīļi aicināti pievienoties! http://www.udenszimes.lv/cms/2015/06/25/siena-dienas-2015-ir-klat/

Vairāk informācijas: Ieva Jātniece, t.29548967; ieva.jatniece@gmail.com; Solvita Kukle, t. 20336669; soluciite@inbox.lv

www.facebook.com/Udenszimes; www.udenszimes.lv

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: