Beverīnieši nu zina: kaimiņos ir spēks!

6Svētdien, 28. jūnijā, Beverīnas novadā spoži spīdēja saule, pūta draisks vasaras vējiņš – ideāli laika apstākļi, lai kaimiņi no visām novada malām pulcētos uz jautru kopā sanākšanu Koka skulptūru un atrakciju parkā Cempu “Arājos”. Pasākumu nosaucām “Kaimiņu būšana 2015”, jo tieši tāds arī bija tā  mērķis – saaicināt kopā ģimenes no visa novada, lai pazīstās, satiekas, runājas un piedalās, un lai pēc tam pasaka organizētājiem, vai kaut kas tāds būtu atkārtojams nākamgad. Paši rīkojām, paši sanācām, paši skatījāmies un paši arī uzstājāmies, jo par pasākuma norisi patiesi turējām rūpi visi kopā. Bet par visu pēc kārtas! Kaimiņus pulcināja biedrība “Beverīnas amatnieki”. Zinājām, ka novadā ar sanākšanu uz pasākumiem ir kā lācītim Pūkam ar bitēm, tāpēc prognozēt apmeklētāju skaitu bija ļoti grūti. 28. jūnija rītā, iekārtojot teltis radošajām darbnīcām un dalībnieku reģistrācijai, ar bažām lūkojāmies uz piebraucamo ceļu. Taču tad sāka nākt cilvēki – tēti un mammas ar bērniem, ar omēm un krustmātēm, no Cempiem, Brenguļiem, Kauguriem, Trikātas un Mūrmuižas, arī kaimiņiem no Valmieras, un vasaras ciemiņiem no citām Latvijas pusēm, ar bērnu ratiņiem, ar pīrāgu groziņiem, piknika krēsliem, saules cepurēm, velosipēdiem, un tā tālāk, un tā joprojām, un kad nu beigās skaitījām visus kopā, tad izrādījās, ka esam pulcējušies krietni kuplā skaitā – aptuveni 300 kaimiņu, un mūsu “oficiālais” saraksts dienas darbu karstumā nebūt nebija pilnīgs!

Pasākums nu varēja sākties, un tas izvērtās patiešām košs, jo mums bija daudz brīvprātīgo palīgu. Sanākušos viesus kustināja un lustināja pasākuma vadītāji – cempēniete Ineta Vanaga ar savu palīgu Modri, un vienmēr pozitīvi smaidošais deju ansamblis “Dzieti” ar savu šarmanto un eleganto vadītāju Lauru. Sanākušajiem neļāva vis vienkārši skatīties – bija gan kopīgi jāuzdzied, gan pēc Lauras norādījumiem kāds jestrāks dancis jāuzrauj. Arī bez teātra mākslas baudīšanas neiztika – Kauguru amatierteātris labprāt piekrita izrādīt brīvā dabā savu šīs sezonas naglu – pēc A. Bankas motīviem veidoto izrādi “Bomzis”. Tā bija pieprasīta – daudzi minēja, ka nākuši tieši izrādes dēļ. Pēc tam visiem bija iespēja savām rokām darināt kādu mazu pasākuma piemiņas suvenīru radošajās darbnīcās pie divām Ingām, Lindas, Aijas un Ilonas – varēja apgleznot akmentiņus, šūt filca lellītes, izgatavot krāsainas dārza laternas no skārda bundžām, krāsot parkā koka puķes, vērt koka pērlīšu rokassprādzes vai darināt atslēgu piekariņus. Bērni varēja arī piedalīties sportiskās stafetēs, kurās tika izmantotas parka atrakcijas.

Starp citu, viss, kas vien koka skulptūru parkā šūpojās, ripoja, grabēja, bija saliekams un atkal izjaucams, aptaustāms un apskatāms visas dienas garumā bija brīvi pieejams visiem pasākuma viesiem! Šķiet, vislaimīgākie par to bija vecāki un vecvecāki, kas mierīgi varēja tērzēt ar kaimiņiem un baudīt priekšnesumus, neuztraucoties, ar ko aizņemtas viņu atvases, jo lai nu kur, bet šajā parkā mūsdienu bērna standarta frāzi “Man nav ko darīt…” nesagaidīsi. Arī pieaugušie labprāt izmēģināja gan šūpoles, gan šaušanu pa bundžām, staigāšanu ar ķekatām, koka ķegļus un citas spēles.

Un tāpēc – vismilzīgākais paldies cilvēkam, bez kura šis pasākums vispār nevarētu notikt – Koka skulptūru parka saimniekam Jānim Jākabsonam, jo tieši pasākuma norises vieta, domājams, bija viena no tā veiksmes atslēgām!

Taču tas vēl nebūt nav viss. Paldies jāsaka arī Aļai, Ivaram, Dzintaram, Valentīnai un citiem labajiem gariņiem, kas visu laiku bija tuvumā un palīdzēja ar dažādām organizatoriskām lietām! Paldies Tijai par labprātīgu apmeklētāju anketēšanas darba uzņemšanos un visiem aktīvajiem sportisko stafešu vadītājiem! Paldies Santai par pasākuma iemūžināšanu bildēs un videostāstā – ar to var iepazīties šeit: https://santapaegle.wordpress.com/pasakumi-beverinas-novada/kaiminu-busana-2015-cempos/. Visbeidzot, paldies mūsu nemiera gariņam Ingai Loginai, kas visu šo burzmu salika un saturēja kopā.

Jā, un ko tad vēstīja apmeklētāju anketas atbildes? Papildus tencinājumiem par foršo pasākumu un laba vēlējumiem, tajās sacīts, ka kaimiņu sanākšanai jātop par tradīciju, un ka Jāņa skulptūru parks būtu tā piemērotākā vieta. Tad nu, turies, Jāni!

“Sausais atlikums” organizatoriem – milzīgs pozitīvās enerģijas lādiņš, novada ļaužu pleca sajūta, “esam mazi, bet sparīgi” sajūta, pieredze plaša publiska pasākuma organizēšanā. Un idejas, idejas turpmākajiem darbiem un pasākumiem – tās mums labprāt atklāja paši pasākuma dalībnieki – mūsu kaimiņi. Paldies!

Pasākumu rīkoja biedrība “Beverīnas amatnieki” ar Beverīnas novada pašvaldības projektu konkursā “Veidojam vidi ap mums Beverīnas novadā 2015” atbalstītā projekta finansējumu. Ar projekta rakstīšanu un pasākuma organizēšanu palīdzēja biedrība “Iespēju durvis”.

Linda Krūmiņa, Biedrības “Iespēju durvis” vadītāja

12 3 4 5 7 8 9 10 11 12

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: