Latvijas karte izskatās savādāk kā līdz šim

novadu_karte_miniIk pa laikam visparastākie notikumi atgādina, ka iesaistīšanās iniciatīvā „Pārmaiņu iespējas skolām” gan personīgā, gan profesionālā līmenī bijis daudz kas vairāk kā viens no projektiem. Nupat – pavasara vai tuvojošos valsts svētku iespaidā – man salikās kopā jaunas sakarības. Stāsts sākas vienkārši: jābrauc ciemos uz Līvāniem. Taisnākā ceļa meklējumos, atveru visparastāko Google Maps, iestatu Trikāta – Līvāni, apskatu piedāvātos maršrutus, palielinu kartes attēlu un – gluži neviļus mani piesaista apkārtējo apdzīvoto vietu nosaukumi: Druviena, Sala, Riebiņi, Dunava…, ja bīdīšu karti vēl uz leju, tur būs Nīcgale, ja krietni pa labi – Izvalta, Dagda – un es saprotu: es taču zinu vismaz pa vienam cilvēkam no katras šīs vietas! Ir pagājuši vismaz divi gadi kopš “Pārmaiņu skolu” projektu formālajām beigām (ja ar to saprot finansējuma beigšanos), bet tie cilvēki un tikšanās, sarunas, idejas, teātra spēlēšana, kopīga darbošanās joprojām ir spilgtā atmiņā un kļuvusi daļa no manas dzīves pieredzes un uztveres. Protams, ka ikdienā nesatiekamies; iespējams, esmu arī aizmirsusi, kā vienu otru sauc; nevar jau arī zināt, kā katrai konkrētai skoliņai ikdienā iet, bet man ir tā pārliecība – kamēr tur ir tie cilvēki, tur viss notiek. Ir pavasaris, viss plaukst, zaļo, ir cerība … cerība par Latviju un tās laukiem. Un tu vari mēģināt saprast, cik tu esi bagāts – ne jau kurš katrs var teikt: “Ā, Druviena, jā zinu tur foršo skolas direktori; ā, Izvalta, jā man tur zināma viena forša, darbīga meitene” – un tā tālāk. Un – zinot šos cilvēkus – viens zvans, un tu tapsi sagaidīts gluži kā pats prezidents – pat pēc pieciem gadiem. Latvija ir stipra, un tās karte man ieguvusi pavisam citu nozīmi! Tas ir savējo tīkls.

Linda Krūmiņa no Beverīnas novada

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: