Tadenavā iestādīts ozols Raiņa 150 gadu dzimšanas dienai

Tadenava 12015. gads aizrit Raiņa zīmē, tāpēc mēs, dunavieši, esam pielikuši savu roku vēstures veidošanā – Tadenavā iestādījām ozoliņu Raiņa 150 gadu jubilejai. Vecais ozols, kas auga Varslavānu pļavā no Raiņa laika diemžēl nokaltis, bet nu augs jauns, lai godinātu mūsu novadnieku. 24. aprīlī Dunavas pamatskolas skolēni kopā ar Tadenavas bibliotēkas vadītāju Ainu Timofejevu devās uz Tadenavu. Raiņa dzimšanas diena tiks atzīmēta septembrī, bet kociņam līdz tam laikam kārtīgi jāieaug zemē. Eglaines upītes ielokā Varslavānu māju pirtiņas vietā atrodas piemiņas akmens ar uzrakstu „Šeit dzimis Rainis”. Pie tā kuplo ozols un liepa, kas savulaik iestādīti Raiņa tēva un mātes piemiņai. Turpat blakus tagad zaļos arī Raiņa ozols, starp daudziem citiem ozoliņiem to varēs pazīt pēc norādes zīmes. Pļaviņā pie akmens sastādīti arī bērziņi saules staru veidā. Arī šī vieta simbolizēs Raiņa spilgtāko bērnības atmiņu – sauli. Izskan Raiņa dzejolis A. Timofejevas lasījumā, kopīgs foto un dodamies uz Tadenavas bibliotēku.

Bērniem bija liels pārsteigums, ka meža ielokā koka ēkā, kura celta kā dzīvojamā māja, iekārtota bibliotēka. Pirmajā stāvā bibliotēkas grāmatu krājums, otrajā – telpa izstādēm un datori ar interneta pieslēgumu. Vienā no telpām iekārtots stūrītis, kurā aplūkojami materiāli un fotogrāfijas par Raini. Pie sienas neparasta karte, kurā redzamas apkārtnes mājas – gan apdzīvotās, gan bijušās. Tukšās mājvietas apliecina, cik cilvēku te kādreiz dzīvojis. Arī foto, kurā redzamas bijušās četrgadīgās skoliņas drupas. Jaunie laiki ienākuši arī Tadenavā – augstais tornis mājas pagalmā un „Trešā tēva dēla” plāksnīte apliecina, ka šeit internets par brīvu. Bibliotēku pamatā apmeklē vietējie iedzīvotāji. Tas ir viņu informācijas, izglītības, kultūras un novadpētniecības centrs. Uzzinājuši daudz jauna, sakām paldies A. Timofejevai par interesanto pēcpusdienu Tadenavā.

Astra Liopa

Tadenava 2 Tadenava

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: