Par to, cik bailēm lielas acis, un pasauli, kurā nav pareizo jautājumu

booksAizvadītajās nedēļās pasaule atkal runāja par Somiju un turienes izglītības sistēmu, tikai šoreiz Somija daudzus patiesi sabiedēja. Patiesībā mēs šo ziņu no pašiem somiem dzirdējām jau Radošās darbības nedēļas izglītības forumā, īsti neapjaušot, cik saasināti iecerētās pārmaiņas var uztvert tradicionālās skolas piekritēji. Britu laikraksts „The Independent” pārstāstīja jaunumus „pa savam”, un tas izraisīja veselu „kas nu būs?!” jautājumu lavīnu, uz kuru Somijas Nacionālā izglītības padome pat sniedza īsu atbildi ar nosaukumu „Somijas skolās netiek likvidēta mācību priekšmetu mācīšana” savā interneta vietnē. Kas gan tik radikāls iecerēts Somijā? Nekas vairāk, kā trīs akcentu pastiprināšana, kas skaidrāk un noteiktāk pauž mūsdienu pasaules prasību un labāko pedagoģisko risinājumu apvienojumu. Vairāk lasiet Aijas Tūnas rakstā laikrakstā „Izglītība un Kultūra”.  Aija_Tūna_Kad bailēm-lielas-acisIK__Nr_8_23_04_14.6

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: