Beverīnas novads dalās pieredzē par to, kā “Dzīvot Latvijā”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA23. aprīlī Beverīnas novadā ieripoja milzīgs, zils autobuss ar vairāk nekā piecdesmit ciemiņiem – trešo valstu pilsoņiem no mūsu tuvākajām kaimiņvalstīm Krievijas (arī Sibīrijas), Baltkrievijas, no tālākām vietām – Ukrainas, Uzbekistānas, Kazahstānas, un pat tik tālas un eksotiskas valsts kā Mjanma, kuriem nu Latvija kļuvusi par mājām vai studiju vietu. Viņus pavadīja pārstāvji no mūsu nu jau ilggadējā sadarbības partnera – biedrības “Izglītības attīstības centrs”.Ciemiņu brauciena mērķis bija iepazīties ar dzīvi īstā Latvijas lauku novadā, savukārt mums, biedrībai “Iespēju durvis”, kā uzņemošajai pusei sākotnējais uzdevums bija parādīt inovatīvus un radošus risinājumus dzīvei laukos.

Bijām ārkārtīgi grūtas izvēlēs priekšā, jo sapratām, ka mūsu novadā dzīvot tik daudz interesantu cilvēku, taču ciemiņi pavadīs šeit vien dažas stundas. Tā nu tapa diezgan saspringts ceļojuma maršruts cauri visam novadam, ar pieturām katrā pagastā.

No rīta sagaidījām ciemiņus Kauguru kultūras namā ar Kauguru pamatskolas mazo dziedātāju uzstāšanos. Pie kafijas tasēm un gardām brokastu uzkodām, ko bija sarūpējuši Zanda un Uldis Žentiņi, iepazīstinājām viesus ar vietu, kurā viņi ieradušies, ar tās mērogiem salīdzinājumā ar citiem Latvijas novadiem, ar dažiem mūsu bagātās vēstures faktiem, un protams, ar teiksmu par Beverīnas pili, kuras vārdu nu nes mūsu novads. Pēc tam ciemiņi devās ekskursijā pa skolu un tālāk mūsu ceļš veda pie podnieces Līgas Merginas, kur tapām iepazīstināti ar nu jau gana plaši pazīstamās “Siltumnīcas” tapšanas vēsturi, kā arī Līgas māla darinājumiem, darbnīcu un dzīvesstilu.

Izstaigājušies pa svaigu gaisu, turpinājām ceļu uz Brenguļiem, kur Brenguļu sākumskolā saimniece Inguna mūs jau gaidīja ar fantastiskām pusdienām un skaisti klātu galdu. Ciemiņi iepazinās ar Brenguļu sākumskolas specifiku, skolasbērni demonstrēja speciālo vingrošanas ierīču lietošanu, kas īpaši saistoša likās atbraukušajiem bērniem. Pēc pusdienām vairāki interesenti arī ātri iepazinās ar Brenguļu alusdarītavas sētu un nogaršoja gardo alu. Daudz brīva laika nebija, jo Trikātas pagasta “Jaunupītēs” mūs jau gaidīja zirgu saimnieces Madara un Marita, lai pastāstītu par saimniecību un tās iemītniekiem, atļautu paglāstīt zirdziņus un noskatīties nelielu paraugdemonstrējumu.

Nu jau ciemošanās laiks tuvojās beigām, tāpēc devāmies uz Saieta namu “Depo”, lai satiktos ar novada mazo uzņēmēju un amatnieku pārstāvjiem. Tur ciemiņi varēja nogaršot šokolādi un sieru, apgūt slapjās filcēšanas metodi, kā arī rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par dzīvi novadā un, par spīti negantajam vējam, pavērot skaisto Trikātas apkārtni no Depo skatu torņa, un tad jau arī atvadu brīdis bija klāt.

Tālie ciemiņi pie mums viesojās, lai praksē apgūtu IAC īstenotās programmas “Dzīvot Latvijā” 3.moduļa „Latvijas valsts pārvaldes sistēma, iedzīvotāju pamattiesības un iespējas” saturu. Šis projekts notiek Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda 2013.gada programmas ietvaros ar Eiropas Savienības (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%) finansējumu.

Savukārt biedrība “Iespēju durvis” vēlas teikt milzīgu paldies Beverīnas novada pašvaldībai un visiem tik atsaucīgajiem cilvēkiem, kuri mūsu ciemiņiem palīdzēja šajā dienā sajusties īpašiem un gaidītiem – gardumu gatavotājiem Zandai un Uldim Žentiņiem un Brenguļu sākumskolas saimniecei Ingunai Vilkai ar palīgu komandu, J. Endzelīna Kauguru pamatskolas un Brenguļu sākumskolas direktorēm, skolotājām un skolēniem, mazajiem Kauguru skolas vokālistiem, Kauguru kultūras nama vadītājam Alfrēdam Stīpiņam, šokolādes meistarei Raisai Jablonskai, sieru meistarei Inesei Ziemanei, biteniekiem Armandam Gumbrim un Taigai Karasevai, rokdarbniecei Ingai Loginai, “Siltumnīcas” saimniecei Līgai Merginai, “Jaunupīšu” saimniekiem Kreceru ģimenei, un mūsu novada vēstures zinātājai Ingai Boškinai.

Gaidīsim jūs atkal citu reizi!

Linda Krūmiņa, Biedrības “Iespēju durvis” vadītāja

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERADSC_1711 DSC_1654 DSC_1673 DSC_2097

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: