Druvienā aizvadīta skaista Lielā diena

DSC0214220.un 21.martā 24 stundu garumā Druvienā svinējām Lielo dienu. Svinējām, guvām prieku, saņēmām jaunu enerģiju, izbaudījām satikšanās prieku ar jau esošajiem Druvienas cilts draugiem, iepazināmies ar virkni jauniem domubiedriem. Pasākumu Druvienā izdzīvoja un piedzīvoja 131 dalībnieks. Tie bija daudzi Druvienas bērni un jaunieši, iepriekšējo gadu nometņu dalībnieki no Rīgas, Iecavas, Mārupes, arī ļaudis no Gulbenes, Balviem, Galgauskas, Rankas, Liezēres. Dienu iesākām ar kopīgo apli, kura laikā ieklausījāmies Vītolu ģimenes skaidrojumos par šīs dienas un rituālu nozīmi. Pēc tam dainu apļos, kas notika atsevišķi bērniem un pieaugušajiem, meklējām katrs savu tautasdziesmu, iedziļinājāmies to saturiskajā būtībā. Visu vakaru norisinājās radošās darbnīcas: olu krāsošana, saldo našķu gatavošana pēc īpašām svaigēdāju receptēm, māla svilpaunieku veidošana, koka olu virpošana, Austras kociņu gatavošana, aušana lielajās stellēs, prievīšu un pīnīšu pīšana, hennas zīmējumi. Piektdienas vakarā pie mums viesojās divi īpaši ciemiņi. Latvijas ielu vingrotāju biedrības vadītājs Māris Šlēziņš ar ļoti iedvesmojošu stāstu īpaši zēniem un jauniešiem, kā arī producents Andrejs Ēķis ar savu stāstu par jaunās latviešu filmas “Nameja gredzens” uzņemšanu. Savukārt piektdienas vēlais vakars un daļa nakts nemanot vien paskrēja latvisko danču ritmos kopā ar folkloras kopu “Tarkšķi” no Iecavas.

Nakšņošana skolā, agra rīta celšanās 5.30, lai klusuma gājienā dotos uz tuvējo Azandas upi. Mutes mazgāšana uz austrumiem tekošā upes straumē, saules ievingrošana, putnu saukšana, gulbju kāsis pār mūsu galvām un dzērvju klaigas blakus purvā – tāds bija pasākuma dalībnieku Saulgriežu rīts Druvienā. Atpakaļceļā uz skolu putni un Meža māte visus ievilināja meža takās, kas sagādāja ne vienu vien pārsteigumu un aizveda līdz vārtiem, aiz kuriem sākās pavasaris.

Sestdienas aktivitātes tālāk ritēja ar šūpošanos lielajās šūpolēs, ar šūpošanos kopā ar ielu vingrotājiem no biedrības “Gulces Gēns”. Olu parāde, olu ripināšana, rotaļas vairoja mūsu prieku un kopābūšanu. Pasākuma noslēgumā visu iespaidu rezultātā radījām katrs savu Austras kociņu. Tie ir krāsaini zīmējumi, kuros noteikti var izlasīt stāstu par Druvienas cilts un viņas draugu un domubiedru kopējo enerģētisko spēku.

Jau maija sākumā atkal gaidīsim Druvienā, lai kopīgi svinētu nākošos svētkus – Ūsiņus.

Visu informāciju par latvisko svētku svinēšanu Druvienā atradīsiet mūsu mājas lapā www.druviena.lv

Vēlamies radīt MŪSDIENĪGU LATVISKĀS DZĪVESZIŅAS CENTRU, kur jebkurš, tai skaitā ģimenes ar bērniem, jaunieši, pieaugušie visa gada garumā varēs priecīgi rast, izprast, izdzīvot orientierus latviskajā dzīvesziņā – dainās, dziesmās, dejās, rakstos, tradīcijās, vērtībās un dabā.

Velga no Druvienas cilts, viņa arī Druvienas pamatskolas direktore

DSC01626 DSC01655 DSC01760_copy DSC02380 DSC02111

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: