Brenguļu sākumskolēni – vestēs košās ceļā drošāk

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJanvārī saņēmām uzaicinājumu no Valmieras Valsts transporta uzņēmuma piedalīties neparastā projektā „Dzīvības veste”. No projekta organizētājiem saņēmām 60 atstarojošās vestes un tekstila krāsas un mūsu uzdevums bija – apgleznot tās ar visdažādākajiem zīmējumiem- vienu sev; otru dāvināšanai tiem, kuri tās vēl nav iegādājušies. Ar prieku ķērāmies pie darba. Domājām, kā  radoši un atraktīvi  izgleznot, lai vestes patiktu mums pašiem  un sagādātu prieku arī dāvanas  saņēmējiem. Kopā ar skolotāju aplūkojām dažādas idejas un ķērāmies pie darba. Zīmējām gan auto un traktorus, mājas un sniegavīrus, ziedus un putnus-košus un krāsainus. Rosījāmies un pārrunājām, cik ļoti veste nepieciešama ikvienam, kas tumšajā laikā atrodas uz ceļa.Kad darbs bija padarīts, devāmies uz noslēguma pasākumu Valmieras VTU. Tur satikām citus projekta dalībniekus no Rūjienas, Burtnieku, Rencēnu un Kocēnu skolām. Nodevām savu dāvinājumu-apgleznotās vestes. Ļoti ceram, ka no sirds darinātas – tās iepriecinās valkātāju sirdis! Šoferis Edgars pastāstīja, cik ļoti svarīgi ir, lai cilvēki uz ceļa būtu laikus pamanāmi. Ceļu policiste Kristīne iepazīstināja ar noteikumiem, kādēļ jāvalkā veste un piekodināja pieskatīt arī mammas un tētus, jo tumsā redzamiem jābūt ne tikai mums-bērniem, bet arī pieaugušajiem. Mūsu draugi Sivēns un Tīģerītis aicināja visus kāpt uz „mēles” un piedalīties īstā modes skatē, kurā demonstrējām savu padarīto. Un tad sekoja pats intriģējošākais-galvenās balvas-ceļojuma 300 eiro vērtībā izloze. VTU vadītājs Oskars Spurdziņš aicināja no katras skolas vienu bērnu mazā brīnumkastītē izvēlēties akmentiņu. Laimīgās loterijas ieguvējam sejā atplauka laimīgs smaids, un šoreiz savu ceļojumu maršrutu varēja plānot Kocēnu pamatskolas bērni. Mums prieks par viņiem. Visiem projekta dalībniekiem arī saldā balva-milzīgs, riekstupilns kliņģeris!

Tālāk devāmies mazā ceļojumā pa uzņēmumu. Šoferis mums parādīja, kā strādā velkonis-ļoti nepieciešama tehnika tiem, kam ziemā gadījies ieslīdēt grāvī, apgāzties, vai kā citādi avarēt. Pēc tam visi kopā ar skolotājām iekāpām autobusā un braucām automazgātuvē. Pa logiem vērojām, kā auto ieziepē, noberž netīrumus un noskalo. Aizraujoši! Domājam, ka kādam no mums šī būs nākamā darbavieta.

Kopā ar Sivēnu un Tīģerīti notiesājām kliņģeri un enerģiski padejojām ballītē. No sirds pateicāmies VTU darbiniekiem par iespēju tik laimīgi pavadīt dienu. Kopš šodienas esam pavisam droši- tumšajā laikā uz ceļa mēs būsim redzami.

Sandra Kaufmane, Brenguļu sākumskolas direktore

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: