Ziemassvētku dāvana Malienas bērniem – ekskursija

MalienaAukstā 21.decembrī, kad eņģeļi nomaina nakti pret rītu, es gaidu autobusu ar vieglu somu, bet labu omu, un mani stimulē tas, ka šodien būs ekskursija uz Cēsīm. Ekskursijā dosies Malienas pamatskolas skolēni, kuriem, pirmo semestri noslēdzot, liecībās tikai labas un teicamas atzīmes. Šī jau ir otrā ekskursija, kuru mums, Malienas skolas bērniem, dāvina mūsu skolas bijušais audzēknis, bijušais Cēsu mērs un vienkārši cilvēks ar labu sirdi – Gints Šķenders.Gints Šķenders mums bija nopircis biļetes uz Ziemassvētku izrādi ,,Brīnumskapja Ziemassvētku stunda”, kurā kopā ar Ingu Ulmani un Andri Sējānu darbojas  Actiņa un Austiņa, Kaķītis Laķītis, Puteklīte, kodes un citas krāsainas radībiņas. Brīnumskapja svētku stunda bija pamācoša un jautra, krāsaina un muzikāla.

Mēs apmeklējām arī Cēsu Bērnu Zinātnes centru Z(in)oo. Tur ir ļoti jautri, jo apmēram 30 interaktīvi eksponāti mums māca it kā vienkāršas ar fizikas un matemātikas likumiem saistītas lietas , piemēram, kā darbojas gravitācija, kādi ir berzes likumi, kā darbojas līdzsvars. Tur ir mašīnas, ar kurām jāminas pa dažādiem segumiem. Ļoti interesantas ir kāpnes, pa kurām kāpjot, jānotur līdzsvars. Visas ierīces var izpētīt un katrs pats izmēģināt. Tas mums patika visvairāk.

Pēc Z(in)oo centra mums, visiem bērniem, vēderos vardes kurkstēja, bet mēs ar smaidu devāmies izpētīt Cēsis. Gints Šķenders mūs izvadāja pa Cēsu skaistajām ielām, pastāstot par svarīgākām vietām, un rokdarbu darbnīcām, kurās tapa Ziemassvētku brīnumi.

Laikam ekskursijas vadītājs sadzirdēja arī mūsu kurkstošos vēderus, jo pēkšņi mēs iegājām mājīgā pagrabā, un tur  smaržoja pēc ēdiena! Tur mūs nosalušus sagaidīja ar siltām tējām un gardām picām!

Braucot autobusā uz mājām, mēs atcerējāmies labos mirkļus, gardās picas un neaizmirstamo izrādi. Visu ekskursijas laiku izjutām mūsu drauga Ginta Šķendera rūpes un uzmanību mums, patieso ieinteresētību un lepnumu par savu darbu – Cēsīm. Par to viņam sakām lielu paldies!

Laura Delviņa, Malienas pamatskolas 7.klases skolniece

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: