Kusā atkal Sniega diena, šoreiz Stuburkalnā

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJau otro gadu pēc kārtas Multifunkcionālais centrs „1.stāvs” (turpmāk tekstā MC) sadarbībā ar Kusas sporta zāli un Aronas pagasta pārvaldi pieteicās organizēt Sporta dienu Aronas pagastā. Lai gan pagājušajā gadā ziema ar sniegu mūs nelutināja, Kusas pamatskolas skolēni aktīvi piedalījās radošo darbu konkursos par tēmu „Bērni uz sniega” – zīmēja, krāsoja, aplicēja, kā arī rakstīja domrakstus. Kā balvu pagājušā gada rudenī saņēmām vēl dāvanas no Slēpošanas savienības – dažādus atribūtus ziemas aktivitāšu realizēšanai.Piedaloties pieaugušo izglītības programmas „Grundtvig” projekta „Bilžu balsis” ekspedīcijās, meklējot interesantus skatu punktus Aronas pagastā, atklājām brīnišķīgu vietu Stuburkalnā, kur saimnieko Dzeņu ģimene. Šajā gadā uzrunājām viņus par to, ka Sniega dienu varētu rīkot Stuburkalnā. Saimnieki piekrita un sestdien, 17.janvārī sagadījām lielus un mazus, lai kopīgi izbaudītu „Ziemas priekus visai ģimenei”.

Nedaudz raizējāmies par to, vai pēdējās nedēļas laika apstākļu straujās maiņas nenokausēs sniegu, taču Stuburkalnā tas nepazuda! Sniega dienā varēja izpausties „Skulptūru ielejā”, veļot sniegavīrus, veidojot dažādus pasaku tēlus, kā arī „izcept sniega torti” MC 2.dzimšanas dienā, ko veidoja Drozdu ģimene. Vienā kalna nogāzē tika izveidots „Mākslas kalns”, kurā ikviens interesents varēja izpausties ar krāsu palīdzību – tapa koši uzraksti un zīmējumi sniegā.

Par sportiskajām aktivitātēm vairāk domāja Aronas pagasta pārvaldes sporta dzīves organizators Vents Ikaunieks, kuram palīdzēja MC aktīvākie jaunieši Oskars Jansons, Madara Kecko, Beāte Beatrise Mazure, Monika Baduna, Edgars Kalniņš, Laura Kurzemniece, Signe Kaparkalēja, Santa Socka, Rainers Dzenis. Sniega dienas dalībniekiem bija iespējas pārbaudīt savu sportisko garu stafetēs „Koka slēpes”, kā arī piedalīties ragavu stafetē un sniega boulingā. Pēc kārtīgas sportošanas, visi sildījās pie ugunskura un baudīja uz uguns vārīto zupu. Taču pēc pusdienām vēl nekas nebeidzās – notika „Sniega futbols” un pikošanās čempionāts „Kusas pika”.

Sniega dienas noslēgumā ikviens dalībnieks (kopumā vairāk par 60 dalībniekiem) saņēma apliecinājumu par savu dalību Sniega dienā, kā arī īpašus karodziņus unn sniega dienas nozīmītes (Slēpošanas savienības sarūpētas dāvanas). Šajā dienā galvenais jau nebija cīnīties par vietām, bet gan kopīgi izbaudīt ziemas priekus. Gandarījums ir par to, ka kopā darbojās vecāki ar bērniem, pagasta darbinieki un iedzīvotāji. Lielu paldies vēlos pateikt Aronas pagasta pārvaldei, īpaši Andrejam Piekalnam, kurš bija kopā ar mums šajā dienā, Stuburkalna saimniekiem – Andrejam, Līgai, Sarmai, Raineram Dzeņiem, Ventam Ikauniekam, jauniešiem, kas aktīvi palīdzēja pasākuma organizēšanā un visiem Sniega dienas 2015 „Ziemas prieki visai ģimenei” dalībniekiem, kas nenobijās no laika apstākļiem, bet atpūtās Stuburkalnā.

Arī šogad iesaistīsimies radošajos konkursos, jau ir atsaukušies mazie un lielie PII „Sprīdītī”, gaidām zīmējumus un domrakstus arī no skolēniem. Darbus var iesniegt līdz 23.janvārim plkst.20:00 MC „1.stāvs”. Uz tikšanos Sniega dienā 2016!

Iveta Kaparkalēja, MC „1.stāvs” vadītāja

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: