Ziemassvētku super-priekšnesums Trikātas superskolā

OLYMPUS DIGITAL CAMERALai gan Trikātas pamatskolā Ziemassvētku uzvedums – pasaka ir ikgadēja tradīcija, to nebūt nevar nosaukt par tradicionālu pasākumu. Katru gadu skolotāju kolektīvs kopā ar bērniem sagatavo vienreizēju, izdomas bagātu priekšnesumu ar kādu īpašu odziņu, sagādājot patiesu baudījumu saviem skatītājiem – vecākiem, radiniekiem un draugiem. Priecē arī tas, ka uzvedums tiek gatavots tā, lai tajā piedalītos pilnīgi visi skolas bērni – gan aktieru, teicēju, dziedātāju, dejotāju lomās, gan kā dīdžeji, skaņu un gaismu meistari, veicot visus darbus, kas nepieciešami lieliskam priekšnesumam.Šogad ielūgumā uz izrādi 17. decembra vakarā rakstīts, ka redzēsim veco, labi zināmo tautas pasaku “Vecīša cimdiņš”. Viss, ļoti slepeni; bērniem jābūt tērptiem pilnīgi melnā, kājās baltas zeķes. Tik vien zinām, ka “būs ar gaismām”.

Taču priekšnesums pārspēja visu gaidīto – un vairākkārt! Pilnīgā tumsā, ultravioleto staru spuldžu gaismās bērni klase pa klasei, ar deju priekšnesumiem attēloja visu dzīvo radību, kas ziemas aukstumā atrada patvērumu vecīša cimdiņā – pēc nepieciešamības pievienojot papildus personāžus, tā, lai uznāciens būtu visām deviņām klasēm – līdz kamēr gailis ar savu dziedāšanu visus aizbaidīja.

Lai zālē sēdošie mazie brālīši un māsiņas nenobītos no tik ilgas tumsas, nelielajos pārtraukumos, kas bija nepieciešami arī nākamā uznāciena sagatavošanai, varējām gan vērot vecāko klašu meiteņu deju grupas un 1. – 4. klašu tautas dejotāju priekšnesumus, gan arī dzirdēt skolas ansambļa izpildītās dziesmas.

Un tad atkal tumsa – tikai violetā gaisma uz skatuves, kurā spilgti balti atmirdz melnā ģērbto dejotāju tērpu elementi – ausis, astes, ķepas – kas nu katram nepieciešams. Visu klašu priekšnesumi bija lieliski – gan pirmās klases mušiņas ar aizkaru spārniem, gan otrās klases pelēni, kuru priekšnesums nevainīgi sākās ar “Gulbīšu deju”, bet beidzās ar jestro “Divsoli”, trešās klases zaķīši ar deju ap eglīti, ceturtās klases vāveru koris, kas tamburīnu pavadībā dziedāja “Little Drummer Boy”, septītās klases lapsiņas, dejojot pie dziesmas “What the Fox Says” un trīs lapsu vīri, kas lejā pie eglītes iedomājas, ka neviens viņus tur neredz, taču mēs gan zinām labāk (ja fotografē ar zibspuldzi), sestā klase, kas ar kustībām izspēlēja padomju bērnu kulta multfilmu “Ezītis miglā”, piektās klases lāči ar dziesmu par baltajiem lāčiem no filmas “Kaukāza gūstekne”, astotās klases vilki ar sevišķi efektīgiem tērpiem un visbeidzot – devītās klases gaiļi, kas ar gaiļu cīniņu dejā visiem lika “laisties lapās”, lai pēc tam pulcētos pie eglītes saņemt Ziemassvētku vecīša katrai klasei sarūpētos un godam nopelnītos dāvanu maisus.

Aplausi negribēja rimties un skatītāji sajūsmā svilpa. Paldies skolotājām Solvitai un Ivetai par scenāriju, dīdžejiem, kas lieliski paveica savu uzdevumu, visiem bērniem, kas tik aizrautīgi uzstājās, kā arī visiem “neredzamajiem rūķīšiem” – klašu audzinātājiem un skolas direktorei, kas palīdzēja būt šim brīnišķīgajam vakaram. Rezumējot es kā šīs skolas skolnieka vecāks varu sacīt – jau trešo gadu pēc kārtas, noskatoties Ziemassvētku izrādi Trikātas pamatskolā, nožēloju, ka skolas zāle nav tik ietilpīga, lai uz šo izrādi varētu pārdot biļetes plašākai auditorijai. Ieskatam dažas fotogrāfijas.

Linda Krūmiņa, mamma un biedrības “Iespēju durvis” vadītāja

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: