Kad satiekas pedagoģija un arhitektūra

jureIzglītības attīstības centra (IAC) desmitgades un Pārmaiņu skolu satikšanās darba svētku konferencē 12. novembrī viens no visgaidītākajiem runātājiem bija arhitekts Jure Kotniks (Jure KOTNIK) – arhitekts, redaktors un arhitektūras konsultants, kurš dzīvo un strādā ka viņs pats saka, starp Ļubļanu un Parīzi, kura uzstāšanos varat noskatīties videoierakstā https://www.youtube.com/watch?v=3MAOFZZWZIE . Viņš ir grāmatas „Jaunā bērnudārzu arhitektūra autors” (Links, Barcelona 2011), kurā ietverti labākie pēdējo gadu bērnudārzu arhitektūras paraugi, akcentējot mūsdienīgas arhitektūras vadošās tendences. Paralēli teorētiskajam un pētnieciskajam darbam, Jure ir arī piecu bērnudārzu autors un strādā kā Pasaules Bankas un Eiropas Padomes Attīstības bankas projektu konsultants pirmsskolas iestāžu dizaina un likumdošanas optimizēšanas jautājumos. 2012. gada rudenī viņš kļuva par Parīzes Ecole Speciale d’Architecture viesprofesoru un 2014. gadā ieguva doktora grādu Ļubļanas universitātē par pētījumu, kas veltīts hibrīdarhitektūras pielietošanai bērnudārzu dizainā.

Prezentācijā Jure Kotniks demonstrēja būtiskākās pārmaiņas, kas notikušas mūsdienīgas izglītības vides dizainā. Mūsdienīga izglītība izgājusi ārpus formālās izglītības rāmjiem (un ēkām), un to var atrast jebkur un ikviena vecuma cilvēkiem. Jure iepazīstināja ar jaunā izglītības dizaina galvenajiem principiem un pamatoja, kā laba arhitektūra un dizains var sekmēt aktīvas un prieka pilnas mācīšanās, strādāšanas un dzīvošanas efektivitāti.

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: