Par rāmjiem, kastēm un problēmām: ienīst vai mīlēt?

kastePēdējo nedēļu sarunas un notikumi gan Latvijā, gan citviet pasaulē mudina domāt par to, kas tad īsti mums palīdz un traucē – ikdienas dzīvē, profesionālajā darbībā, attiecībās ar līdzcilvēkiem. Kas atšķir tos, kuri ne vien izgrozās no sarežģītas situācijas, bet pamanās tajā atrast atspēriena punktu jaunai darbībai (vai to, ko biznesa aprindās sauc par konkurences priekšrocībām), no tiem, kuriem kaimiņa šķīvī porcija allaž izskatās lielāka un pāri sētai zāliens zaļāks? Šādas attieksmes sastopamas arī skolās un izglītības sistēmā kopumā. Kamēr vieni gaida labākus apstākļus (lielo finansējumu, pareizos likumus, mazāku skolēnu skaitu klasē, atsaucīgākus vecākus un tā tālāk), cits rušinās uz priekšu un dara labāko iespējamo esošās situācijas ietvaros, pie tam ne ar īgnumu (ārprāts, kādos apstākļos mums jāstrādā!), bet ar prieku ( re, nu, arī šajā situācijā mēs atradām risinājumu!). Ko par šīm lietām runā pasaulē un kā citu un pašu atziņas pielietot ikdienā, lasiet Aijas Tūnas rakstā laikrakstā „Izglītība un Kultūra”. Aija_Tūna_Par-rāmjiem_kastēm_un_problēmām_IK_Nr_20_20_11_14.5

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: