Novembra svētku nedēļa Dunavā

nov svDunavā atkal aizvadīta dažādiem pasākumiem bagāta Latvijas svētku nedēļa. Mārtiņdienā skolā notika tirdziņš, kurā ikviens varēja gan pārdot, gan pirkt. Jāteic, ka naskākie tirgoties gribētāji bija jaunāko klašu skolēni. Viņi kopā ar mammām bija sarūpējuši dažādus gardumus: kraukšķīgas vafeles, riekstiņus, sēnītes un vāverītes, skaisti garnētas ruletes gabaliņus, saldus un sāļus groziņus, saldējuma kokteili u.c. Pie viena otra pārdevēja izveidojās pat rinda, un vecākajam brālim vai māsai bija jāsteidz palīgā skaitīt naudu. Kārumus ātri izpirka, bet kokteilim ar skolas saimnieces palīdzību tika sarūpēts papildus „pievedums”. Piektās un septītās klases meitenes savukārt piedāvāja pašdarinātas rotaslietas un citus rokdarbus. Arī tiem bija piekrišana. Tirgošana un pirkšana noritēja tik azartiski, ka tika domāts par nākamo šāda veida pasākumu pirms Ziemassvētkiem.Lāčplēša dienā devāmies tradicionālajā lāpu gājienā. Dunavas kapsētā godinājām Lāčplēša ordeņa kavalieru – E. Veisa un J. Skudras – piemiņu, viņu atdusas vietās tika iedegtas sveces un nolikti ziedi. Dziedot „Div’ dūjiņas” un „Es karā aiziedams”, turpinājām ceļu. Tad piemiņas brīdis pie Baltā krusta- Dunavas nacionālo partizānu piemiņas vietā. Skolas direktors U. Vārslavāns aicināja klātesošos būt lepniem, ka dzīvojam Latvijā, atcerēties tālaika notikumus. Brīvības cīņās kritušo karavīru piemiņa tika godināta ar skolēnu skandētām dzejas rindām un dziesmām. Gandarījums, ka lāpu gājienā kopā ar bērniem devās daudzi vecāki.

Vakarā pagasta centrā, pie skolas un daudzu māju logos tika aizdegtas svecītes, atbalstot Gaismas akciju „Sēlijas gaisma Latvijai”. Katra iedegtā svece Lāčplēša dienā ir cieņas un pateicības apliecinājums visiem karavīriem, kas krituši par Latviju.

Nedēļas nogalē tika atzīmēta Latvijas Republikas 96. gadadiena. Skolas foajē ikviens varēja aplūkot skolēnu zīmējumu izstādi „Mana Latvija”, bet zālē noskatīties B.Eglītes īsmetrāžas spēlfilmu „Vienīgā fotogrāfija”. Pēcpusdienā pagasta iedzīvotājus priecēja skolēnu un viesmākslinieku koncerts. Klātesošos svētkos sveica Dunavas pagasta pārvaldes vadītājs A. Baltaruņķis un skolas direktors U. Vārslavāns.

Ar sarkanbaltsarkano lentīti pie apģērba pavadījām visu svētku nedēļu. Mācīsimies, darīsim labus darbus, cienīsim un mīlēsim savu valsti ne tikai svētkos, bet arī ikdienā!

Astra Liopa

nov sv 2 nov sv 1

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: