Dodot gūtais neatņemams: pašu radītās pārmaiņas Kazdangā

IMG_5510Sakām PALDIES par skaistajiem radošajiem, neparastajiem un pārsteigumu pilnajiem IAC 10 GADU jubilejas un iniciatīvas „Pāraiņu iespēja skolām” satikšanās svētkiem, kad varējām satikties, pateikties, spēlēties, atpūsties, iepazīties, rosināt idejas, padalīties priekos par notiekošo kopienās un pārrunāt nākotnes lietas! PALDIES par to, ka redzat, jūtat nepieciešamību un ieguldāt savus spēkus un prasmes, lai izglītotu mūs, lauku kopienu cilvēkus, labākai dzīvei! PALDIES par iespēju būt kopā ar jums konferencēs citās valstīs un iepazīt gan daudzas biedrības, gan pilsētas un kultūru un paplašināt savu redzesloku! Savukārt mēs nesam tālāk dotās zināšanas, jūtam jūsu atbalstu un redzam, kā turpina augt kopienas šo pēdējo gadu laikā. Aizputes novadā un Kazdangā tiek organizētas ideju talkas, realizēti interesanti pasākumi, projekti. Minēšu dažus no tiem:– 2014. gadā pirmo reizi Aizputes novada dome rīkoja projektu konkursu novada NVO. Tika atbalstītas astoņu biedrību iniciatīvas. Dodamies pieredzes braucienos un sadarbojamies ar apkārtnes novadu biedrībām.
– 2014. gadā vairāk nekā 50 skolēni Aizputē un novada pagastos iesaistījās vasaras nodarbinātības pasākumos: apkopa teritoriju, strādāja skolu sakārtošanā jaunajam mācību gadam. Pasākumu līdzfinansēja Latvijas Bērnu fonds.
– Esam uzsākuši sadarbību ar Kurzemes NVO atbalsta centru, un jau visu gadu iedzīvotāji mācās projektu rakstīšanas prasmes, prezentāciju prasmes un daudz ko citu.
– Daudzi kursi, pasākumi, kopā darbošanās, kas iesākās Kazdangā 2010.gadā ar iniciatīvas “Pārmaiņu iespēja skolām” atbalstu, turpinās. Esam kļuvuši radošāki un atvērtāki.
– Vakar, 13. novembrī biedrība “Kodols” pulcējās, lai kopā svinētu paveikto savas darbības 7 gados un pārrunātu nākotnes ieceres. Šogad biedrība realizē jau trīs projektus: SFL projektu “Vēro, domā, darbojies”, Aizputes novada domes finansēto projektu “Vasaras nometne sievietēm “Ģerānija” un projektu ar ELFLA LEADER programmas atbalstu, kura rezultātā esam iegādājušies tūrisma attīstībai trīs katamarānus un 13 velosipēdus. Rezultātā Kazdangu apmeklē daudz tūristu.
Liepājas rajona partnerības rīkotajā ikgadējā novadu konferencē biedrība “KODOLS” saņēma GADA INICIATĪVAS BALVU nominācijā “Aktīvākā biedrība vai nodibinājums 2014”.
Paldies vietnei  www.parmainuskolas.lv , ka tā kļuvusi par padomdevēju un darbojas arī kā laba iespēja pastāstīt par savas kopienas darbiem!
PALDIES par pleca sajūtu, padomiem un veiksmīgo sadarbību! Par iespēju iepazīt tik daudz izcilu cilvēku no visas Latvijas un iedvesmoties no viņu darbiem!
Lai enerģija un dzīvesprieks arvien kopā ar jums! Esat vienmēr gaidīti Aizputes novadā un Kazdangā!
Ar sirsnīgiem sveicieniem NVO “KODOLS” biedru vārdā,
Biruta Konrāde

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: