Čehu lauku skolu tīkla pārstāvju viesošanās Briežuciemā

cehiNupat novembrī Latviju apmeklēja Čehijas Lauku skolu asociācijas pārstāvji – lauku skolu direktori, pagastu vadītāji, kopienu aktīvisti. Pieredzes apmaiņas brauciena koordinētāji Latvijā ir Latvijas Lauku forums, ar ko pārmaiņu skolas saista ilgstoša sadarbība, tāpēc biedrība “Saulessvece” un Briežuciema pamatskola ar prieku atsaucās LLF piedāvājumam uzņemt ciemiņus un dalīties pieredzē. Satraukuma un gatavošanās bija pārpārēm, bet viss beigās bija labi, jo čehi izrādījās atsaucīgi, vienkārši un tik smaidīgi.Viesus sagaidīja folkloras kopa “Soldanī” – Sigita Kokoreviča, Dana Slišāne, Klaudija Supe, Edgars Pundurs, kā arī Briežuciema etnogrāfiskais ansamblis. Evija Kaša rādīja prezentāciju par Briežuciema pagasta Briežuciema pamatskolas kā resursu centra darbību, biedrības “Saulessvece” īstenotajiem projektiem, sadarbību kā attīstības iespēju. Viesiem bija iespēja baudīt vietējo mājražotāju lauku labumus, iegādāties koka izstrādājumus, kā arī nogaršot vietējā alus darītāja Jāņa Kaša brūvēto alu. Kā trāpīgi pateica Valentīna Kaša, prezentējot savu daudzu gadu darbu pagasta vēstures un kultūrvides izpētē, ir prieks redzēt, ka arī citur Eiropā joprojām ir nelielas un brašas kopienas, mazas lauku skolas un apņēmīgi cilvēki. Čehi bija ļoti atsaucīgi un sirsnīgi un ļoti interesējās par mūsu skolu, jo arī viņu vidū bija nelielu lauku skolu pārstāvji.

Prieks un lepnums par to, ka mums, nelielam lauku pagastam un mazai lauku skolai, ir ko rādīt un spējam izraisīt interesi citu Eiropas valstu iedzīvotājos. Taču vēl lielāks ir gandarījums par to, ka mēs, vietējie, spējām būt tik vienoti kopīga uzdevuma veikšanai. Mūsu darba grupa bija diezgan liela un gadu un pieredzes un attieksmju ziņā tik daudzveidīga. Taču nebija domstarpību un nesaskaņu un nevēlēšanās darīt. Tāpēc, ka visiem bija skaidrs darbošanās mērķis un tas uzrunāja ikkatru no iesaistītajām personām.

Latvijā čehu delegācija viesojās arī Brocēnu vidusskolā, Jaunpils biedrībā “Rats” un Ādažu Valdorfa skolā, Burtniekos, Trikātā, Gulbenes novada Druvienas un Tirzas skolās un Baltinavā.

cehi 5 cehi 4 cehi 3 cehi 2

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: