Brocēnos notikusi pedagogu „Sadarbības darbnīca” sociālajās zinībās

soc zin darb 2Brocēnu novada sociālo zinību skolotāji bija pirmie, kuri uzsāka jaunu sadarbības formu, varētu teikt arī savstarpējo mācīšanos. 29.oktobrī Brocēnu vidusskolā pulcējās novada sociālo zinību skolotāji no pirmsskolas iestādēm, pamatskolām un vidusskolas, lai diskutētu par mācību saturu, pēctecību un mācību metodēm. Tika pārrunātas globālās izglītības svarīgākās atziņas no pirmskolas līdz vidusskolai. Kā akcentēja novada izglītības darba metodiķe Laura Miķelsone, „svarīgi satikties visu vecumposmu skolotājiem, lai vienotos par savstarpēju sadarbību, lai kopīgiem spēkiem pārrunātu tik vienādās problēmas visos vecumposmos, un, pats  svarīgākais atrastu risinājumu. Daudzu saturisko jautājumu apguvē palīdzēt var globālās izglītības tēmas un metodika.”Kurš ir teicis, ka maziem sešgadniekiem nevar mācīt par banānu ceļu līdz patērētājam? To, ka to var izdarīt vienkārši un interesanti parādīja pirmsskolas izglītības metodiķe Ņina Poļenova. Skolotājas Eva Raboviča un Inta Muižarāja uzsvēra praktiskās darbības nozīmi un dalījās savā pieredzē, strādājot ar skolēniem.

Sākumskolas metodiskās apvienības vadītāja Vivita Ķezbere arzīst, ka „ir svarīgi dažādu vecumu un skolu skolotājiem kopā diskutēt, ieklausīties viens otrā, saprast, ka pedagogs nav viens ar savām problēmām un pieņemt to, ka mācīt var savādāk. Ja skolotājs no semināra aiziet ar smaidu sejā, tad iegūtās idejas liks smaidīt un darboties arī skolēniem.”

Vivita Ķezbere

soc zin darbn

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: