Spēļu un rotaļu laukums priekam un attīstībai Salā

viiri_celjLMT projektu konkursā atbalstu guva Salas pamatskolas projekts Bērnu rotaļu un spēļu laukuma ierīkošana. Esošais laukums bija nolietojies, jo uzstādīts tika 2000.gadā. Darbus veica Salas pamatskolas darbinieki Jāņa Kozuļa vadībā. Projekta realizācijas darbos čakli strādāja Voldemārs Madalāns, Juris Kodors, Leonards Vaivods. Krāsošanas un noformēšanas darbos aktīvi iesaistījās vizuālās mākslas skolotāja Anita Vjakse. Palīdzēja arī pirmskolas grupas meitenes Alises māmiņa Inese Kuzņecova.Priecē tas, ka bērnu rotaļu un spēļu laukumā bērnu čalas nerimstas līdz vēlai vakara stundai. Līdzko uzstāda kādu no spēļu laukuma elementiem, bērni ir klāt un to izmēģina.Rotaļu un spēļu laukums ir uzstādīts skolas ābeļdārzā. Bērni kopā ar vecākajiem brāļiem, māsām, vecākiem, vecmāmiņām pavada brīvo laiku lietderīgi, attīstot fiziskās spējas, kā arī mācās rotaļas, spēles, veido smilšu pilis u.c.

Skolas vide ir draudzīga visiem vecumiem. Šeit var nodarboties, attīstīt fiziskos dotumus, iegūt jaunas iemaņas, saturīgi pavadīt brīvo laiku kopā visi bērni, tā sadraudzējoties, attīstot runas spējas, palīdzot viens otram, uzticoties, saprototies.

Visvairāk ir pieprasītas abas šūpoles, vienas ir domātas mazākiem bērniem, otras lielākiem. Pirms un pēc stundām, vakara brīvstundās, internāta bērniem pie šūpolēm veidojas rindas. Šūpoļu konstrukcijas ir drošas un stabilas. Šūpoles, kas ir veidotas mazākajiem- ir koka konstrukcijas, lielākajiem bērniem domātās šūpoles ir metāla konstrukcijas.

Spēļu laukums ir ļoti skaistās un košās krāsas. Ir patīkams ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Tas piesaista arī visus, kas nāk ar ģimenēm, bērniem pavadīt brīvo laiku.

Laukumā nodarbošanos var rast visu vecumu bērni, jo laukumā ir arī elementi lielākiem- basketbola grozs, lapene, līdztekas, pievilkšanās stienis.

Manuprāt, izvēlētā vieta ir ļoti pareiza, jo visas nedēļas garumā laukums ir noslogots un pilns ar bērnu smiekliem, priekiem, aktivitātēm. Neskatoties, ka ir rudens, bērniem tur ir mīļākā brīvā laika pavadīšanas vieta.

Arī jaunās ģimenes, kuras dzīvo Preiļos, bet brīvdienās brauc palīgos saviem vecākiem, vecvecākiem, kopā ar mazbērniem, bērniem nāk uz laukumiņu.

Laukumiņā mūsu pirmskolas grupiņas bērniem ir mīļākā atpūtas, rotaļu vieta svaigā gaisā, pēc kuras viņi negribīgi iet uz telpām, kā arī uz mājām. Vecāki, nākot izņemt bērnus, vēl laiku uzkavējas, kamēr bērni bauda priekus.

Nu darbi ir galā. Bērni priekus baudīja visu septembra, oktobra mēnesi, kamēr notika darbi. Kā atzina paši darbinieki, bērni ar nepacietību gaidīja katru jaunu laukuma objektu.

Esmu gandarīta, ka mūsu darbinieki veica visus darbus, lai droši un patīkami būtu uzturēties rotaļu un spēļu laukumā visiem, kas to izmanto. Arī stiliņš ir savādāks, jo uzstādījām saviem spēkiem.

Paldies LMT, par to, ka viņi organizē tādus projektus, ka bija iespēja piedalīties, par ko priecājas visi, gan lieli, gan mazi. Laukums nestāv tukšs. Braucot reizēm ir bēdīgi skatīties citviet, kad ir uzstādīts spēļu laukums, bet, ka tas nav pieprasīts un stāv neizmantots.

Valentīna Liniņa, Salas pamatskolas direktore

sakumskolas_zeniem_buus_jautri sakumskolas berni priecajas sakumskoalas_berniem_ir_jautri pirmskolas_meitenes direktore_VLinina_skolotaja_AVjakse_kraso

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: