Par un ap izvaltiešu ekskursiju no Izvaltas caur Koknesi uz Rīgu

10aEkskursijas ir veids, kā dažādot mācību procesu un daudzas tēmas apgūt neikdienišķos apstākļos – dabā, muzejā, kultūras vai vēstures objektā. Galvaspilsētas skolām ir zināmas priekšrocības, jo muzeji ir ar roku aizsniedzami, bet mūsu skolēniem no attālākiem reģioniem mācību ekskursija ir izbraukums no agra rīta līdz vēlam vakaram. Taču tas nav šķērslis, ja rokās sadodas kopā pašvaldība, vecāki un biedrība, tad  esam kopā ar bērniem un viņu sapņiem. 1.pieturpunkts. Par amatu māju “Mazā kāpa” iepriekš neko nebijām dzirdējuši. Taču tagad domājam, ka arī kāds no mums kādreiz strādās savā sapņu mājā un iespējams kopā ar savu skolas biedru! Kuri nodarbosies ar sev tīkamu amatu un, kurus apciemos daudz viesu. Te mēs iepazinām cik dažādas ir ādas, veidojam katrs sava piekariņu. Kas tik te nav! Rokassprādzes, vāciņi, grāmatas, somas, jostas un daudzas citas noderīgas un skaistas lietas.

2.pieturpunkts. Latvijas televīzijā iepazinām daudzas studijas no iekšpuses, iejutāmies kā komentētāji un studijas vai raidījuma viesi. Mazajiem vispazīstamākais izrādījās raidījums „Kas te? Es te” , kur nosvinējām teatrāli Lupes dzimšanas dienu. Drīz LTV ir dzimšanas diena, tapēc tai nodziedājām „Daudz baltu dieniņu”.

3.pieturpunkts. Latvijas Dabas muzejs – tā bija lieliska laika pavadīšana ar modernām un interaktīvām ekspozīcijām.  Izzinoša stunda par Baltijas jūras dzīvniekiem, jautājumi un atbildes lielākajiem, radošās darbnīcas mazākajiem.

4. pieturpunkts. Zinātkāres centrs “Zili brīnumi!”, kur iepazinām daudzus brīnumus caur zināšanām.

Piedalījāmies nodarbībā „Burvju triki” kopā ar iluzionistu un paraugdemonstrējumiem, kas aizrāva gan lielus, gan mazus.

Visiem tuvs ZC ekspozīcijas moto „Nenokar savu galvu – ar paceltu galvu plašāks redzējums!” To centīsimies ievērot paši un novēlam citiem!

1a 4 8a 9a14a 13a 12a 11a

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: