Dunavas ūdenstornī atgriežas gailis

gailisVasaras beigās vairāk kā četrdesmit gadus vecais Dunavas ūdenstornis piedzīvoja remontu. Torni vienmēr rotājis gailis. Arī tam bija nepieciešamas pārvērtības. Sagaidot Miķeļdienu, skolā tika izsludināts zīmējumu konkurss- kādu to gribētu redzēt Dunavas jaunākā paaudze. „Klātienē” ūdenstorņa gailis vairākas dienas bija apskatāms bibliotēkas foajē. Tā necilais izskats iedvesmoja bērnus ķerties pie darba – zīmēt to un greznot spilgtās krāsās, kā arī pamatot savu izvēli. Konkursā piedalījās desmit skolēni, par veiksmīgāko tika atzīta 7.klases skolnieces Katrīnas Ērgles iecere: gaiļa vēders –zeltītā krāsā, sekste – sarkana, bet aste koša –  zila kā Daugava, sarkana kā Dunavas baznīca, zaļa kā meži.Tad zīmētāji skolotājas Gunas Auzānes vadībā ķērās pie ieceres īstenošanas. Klātesot interesentiem un vērotājiem, gailis ieguva krāšņu izskatu. Miķeļdienā tas svinīgi tika nogādāts pie ūdenstorņa, kur to sagaidīja pagasta darbinieki. Gaili nesa 9.klases skolnieks Miks Miltiņš – Miķeļos viņam gan vārda, gan dzimšanas diena. Skanot dziesmai „ Kur tu teci, gailīti, manu”, gailis atgriezās savā ierastajā vietā uz ūdenstorņa kā simbols nemitīgai rosībai, kā gaismas nesējs, kā ļaunā aizbaidītājs.

Pagasta pārvaldes vadītājs A.Baltaruņķis sveica zīmējumu konkursa dalībniekus ar piemiņas veltēm un izteica gandarījumu, ka nu ūdenstorni rotā izteiksmīgs un krāsains gailis. Lai ūdenstornim un gailim virs tā ilgs mūžs, ik dienu rūpējoties par dunaviešu labklājību.

Astra Liopa

gailis1 gailis2

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: