Pārmaiņu skolu pieredze stāsti Moldovā un Latvijā

grupaViss sākas ar sastapšanos, šoreiz Moldovā, uz kurieni kopā devās Latvijas pašvaldību, biedrību un uzņēmēju pārstāvji, kuri sapratuši, ka 2+2=vismaz 5 un labākai dzīvei visi kopā var izdarīt vairāk. No 24. līdz 27. septembrim Latvijas nevalstisko organizāciju un vietējo rīcības grupu pārstāvju komanda, kuru kopā saaicināja Latvijas lauku forums un atbalstīja VARAM, piedalījās Moldovas Ziemeļu reģiona attīstības dienās, lai dalītos pieredzē un iedrošināt Moldovas kolēģus sadarboties un īstenot kopienas attīstības iniciatīvas. Visam pa vidu – Pārmaiņu skolu pieredze kā vērtīgs pienesums, ko ar spilgtiem piemēriem ilustrēja ne viens vien mūsu delegācijas dalībnieks. Savukārt no tikšanos dalībniekiem visās trīs pilsētās saņēmām daudz jautājumu, sajutām krietnu šķipsniņu skepses (kā mums pirms ne tik sena laika) un lielu vēlēšanos, lai pie viņiem „būtu tāpat”. „Būs, ja sarunāsieties, sadarbosieties un strādāsiet arī tad, ja neizdodas uzreiz,” bija mūsu atbilde un padoms. Ik pa brīdim tas jāatceras arī mums pašiem, un to labi darīt, pārdomājot paveikto un daloties pieredzē. Tieši to tepat Latvijā, IAC globālās izglītības jautājumiem veltītajā seminārā no 25. līdz 27. septembrim darīja Baltinavas vidusskolas un Paaudžu centra direktors Imants Slišāns. Tā pieredzes stāsti spēcina pašus un ieinteresē un iedvesmo citus, lai taptu jauni lieli un mazi darbi –cilvēku labsajūtai un kopienu izaugsmei.

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: