Darbs dara darītāju – Brenguļu stāsts

OLYMPUS DIGITAL CAMERASaulainā septembra dienā Brenguļu sākumskolas audzēkņi, skolotājas, darbinieki un vecāki rosīgi meklēja darba cimdus. Jūs domājat – lai varētu panest skolas somas un cilāt mācību grāmatas? Nē! Jau otro gadu lielie un mazie brengulieši dodas uz skolas kartupeļu lauku, lai piedalītos ražas novākšanas talkā. Traktors jau līksmi pukšķināja tīrumā un zemē gozējās skaisti, dzelteni tupeņi. Nu tik darbs čaklajām rokām! Lielie ar lielākiem spaiņiem, mazie – ar mazākiem. Kartupeļi jau paši prasījās uzlasāmi. Un cik tie dažādi – lieli un mazi, ovāli, apaļi, un daži pat ar sirds apveidu! Labi gan, ka šoruden mums talkā nāca arī pagasta darbinieces – Līga, Rudīte un Zeltīte. Dažam no mums tā bija pirmā kartupeļu lasīšana, dažam atausa atmiņā paša skolas gadu talkas. Plecu pie pleca strādājot darbs veicās raiti, līdz rudens vākums iegūla maisos. Un itin nemaz nebija grūti, jo mums palīdzēja Annas, Miķeļa un Toma vecmāmiņas, Daniela, Voldemāra un Martas mammas un Emīlijas tētis. Pāris stundu strādājuši, bijām lauku pieveikuši. Priecīgi devāmies atpakaļ uz skolu, kur mūs jau gaidīja saimniecītes Ingunas gardās pusdienas un īpašā talkas ābolkūka.

Pēc darba kaulos ielijis nogurums, bet sirdīs prieks – paši saviem spēkiem esam sarūpējuši pārtiku ziemai. Nāciet ciemos-pietiks mums un pacienāsim arī jūs.

Sandra Kaufmane

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: