Izvaltā aug jaunie uzņēmēji

seminars septNesenajā biznesa izglītības biedrības Junior Achievement–Young Enterprise Latvija Krāslavā rīkotajā interaktīvajā seminārā, „JA-YE Latvija Jauno uzņēmēju skola 2014” piedalījās 58 Krāslavas novada skolēni no Krāslavas Valsts ģimnāzijas, Krāslavas pamatskolas un Izvaltas pamatskolas. Dienas gaitā dalībnieki iepazinās ar JA-YE Latvija programmām, skolēnu mācību uzņēmumu veidošanas iespējām jauniešu uzņēmējdarbības prasmju un zināšanu attīstīšanai; uzzināja, cik liela ir uzņēmējdarbības nozīme  ilgtspējīgā reģiona attīstībā, cik nozīmīgs ir mērķis un motivācija, uzsākot savu biznesa projektu;  uzklausīja Krāslavas novada domes Attīstības nodaļas speciālistes I. Dzalbi un A.Kruglovu, kuras pastāstīja par uzņēmējdarbības vidi  Krāslavas novadā un rosināja skolēnus aktīvi piedalīties skolēnu mācību uzņēmumu veidošanā un mūsu novada uzņēmējdarbības attīstīšanā; iepazina konkrētu iedvesmojošu piemēru, izklausot keramiķa V.Pauliņa stāstu, kā ideju pārvērst biznesā. Viņš rosināja jauniešus būt aktīviem, čakliem, nesēdēt malā, bet rīkoties, jo, tikai aktīvi darbojoties un čakli strādājot, var sasniegt rezultātu.

Seminārā otrajā daļā skolēni praktiski darbojās Latvijas Universitātes EVF speciālistu organizētajā ideju darbnīcā, kurā grupās centās radīt inovatīvas un realizējamas biznesa idejas savam skolēnu mācību uzņēmumam, lai pēc tam gūtu praktisku uzņēmējdarbības pieredzi . Skolēni pierādīja, ka spēj ģenerēt patiešām lieliskas idejas. Veiksmīgākie ieguva balvas.
Pasākuma noslēgumā tika izspēlēta biznesa simulācijas spēlē TITAN, kas bija īpaša iespēja datormīļiem apgūt uzņēmējdarbību un stratēģisko domāšanu, neatejot no datora. Astoņas komandas sīvi cīnījās par uzvaru, lai pieņemot veiksmīgus biznesa attīstības lēmumus, katrs no spēlētajiem var virzīt savu uzņēmumu uz uzvaru.

Seminārā pilnveidotas dalībnieku zināšanas un prasmes uzņēmējdarbībā ar praktiskām metodēm. Ceram, ka nākotnē būs vairāk uzņēmēju, kuri paaugstinās Izvaltas, Krāslavas un Latvijas konkurētspēju. Pasākumu atbalstīja JA-YE Latvija, Krāslavas novada dome, uzņēmējs Valdis Pauliņš, Krāslavas Valsts ģimnāzija,Krāslavas pamatskola un protams, mēs izvaltieši.

Inga Leikuma

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: