Trīs krāsainas dienas Brocēnos: sava novada un citam cita iepazīšana

vas sk 2Šī vasara 20 Brocēnu vidusskolas jauniešiem bija citādāka – viņiem bija iespēja trīs dienas piedalīties pilsoniskās izglītības skolā „Apskausim savu novadu”, kas notika viesu namā „Zvejnieki”. Pirmajā dienā apceļojām novadu, lai iepazītu skaistākās vietas un satiktu interesantus cilvēkus. Vispirms ciemojāmies pie bitenieka Jāņa Vainovska. Mums bija iespēja izpētīt bišu dzīvi stropā un uzzināt par to, kā tiek vākts medus. Saldum salda bija degustācija, jo nogaršojām pūpolu, pavasara, Rīgas, rapšu, latvāņu un vēl vismaz 10 citādus medus!Diena turpinājās, apskatot Blīdenes baznīcu, Remtes baznīcu, kapliču un skaisto muižu, Gaiķu baznīcu un skolu, un bija pārsteigumu un jaunas informācijas bagāta, bet, šķiet, visspilgtāk atmiņā paliks Pilsblīdenes muiža, ko tagadējā izskatā ir ļoti grūti savienot ar to, kāda tā bija kādreiz. Dienas gaitā veidotajos 10 interesanto faktu pierakstos Pilsblīdenes muižas bēdīgais liktenis bija minēts daudziem.

Otrajā dienā izglītojošas nodarbības mijās ar radošajām. Iepazinām žurnālista darbu, klausoties „Saldus Zemes” žurnālistes Agritas Maniņas stāstījumā, pēc tam paši veidojām īsintervijas un rakstus. Patiesi ieinteresēti klausījāmies Danutas Dūras stāstījumā par kokvilnas novākšanas darbiem Uzbekistānā, aizdomājāmies par stereotipiem un to, kas tiek atainots fotogrāfijās un kā tas tiek komentēts. Nodarbības noslēgumā parakstījām Eiropas aicinājumu par taisnīgu šokolādes ražošanu, kuru nosūtīsim uz Igauniju biedrībai „Mondo”. Tālāk radošajās nodarbībās zīmējām savu rakstu, balstoties un dzimšanas gada un datuma cipariem. Jums vajadzēja redzēt, kā mēs aizrāvāmies! Jo vairāk laukumu aizpildīts, jo pilnīgāk atklājās zīme. Un ar to vēl viss nebeidzās – uzzīmējām rakstu arī Brocēnu novadam! Vakarpusē ķērāmies klāt sapņu ķērāja veidošanai – lai saldāks miedziņš un mūsu sapņi par novadu piepildās, kaut gan skaidri zinājām, ka tik ātri gulēt neiesim, jo īsi pirms pusnakts sākās nakts pārgājiens.

Sadalījušies komandās un uzvilkuši drošības vestes, kāpām laivās un irāmies pēc lāpām. Pēc tam vajadzēja doties austrumu virzienā. Interesanti, kā lai nakts vidū uzzina, kur ir austrumi? Taču mulsuma brīdis bija īss, jo zinājām, ka pārgājiens notiks uz saliņas. Šis piedzīvojums bija romantiski skaists, jo ne jau bieži ir iespēja nakts melnumā pastaigāties vietā, kur nekad neesi bijis un ceļu izgaismo tikai lāpu gaisma. Un salai piemīt tāda noslēpumainība…

Trešajā dienā, kad, šķiet, visnogurušākais bija tikai mūsu īpašais nometnes dalībnieks Pulkvedis, vairāk ļāvāmies saules un ūdens vilinājumam, tomēr arī čakli pastrādājām, veidojot rakstus un intervijas mūsu kopīgai avīzītei. Apkopojām iepriekš redzēto un mācīto, neaizmirstot arī par emocijām un kurioziem.

Trīs dienas paskrēja nemanot – to atzina visi nometnes dalībnieki. Nometnes vieta bija ideāla, lai atpūstos un mācītos, lai būtu kopā un sadraudzētos, ģenerētu idejas un tās īstenotu, jo kopā varam vairāk! Domāju, ka šajās dienās Brocēnu novads kļuva par vismaz 20 atbildīgākiem pilsoņiem bagātāks.

Mairita Neilande

vas sk 1 vas sk

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: