Vasaras skola pagalmā – Brocēnu bērniem patīk!

IMG_7848Kaut arī trijos pēcpusdienā termometra stabiņš rādīja 30,5 grādus, tas nemazināja bērnu aktivitāti un vēlmi piedalīties sportiskās, radošās un izglītojošās aktivitātēs Brocēnu bērnu rotaļu laukumiņā kopā ar Brocēnu brīvprātīgajiem jauniešiem. Prieks bērnu acīs par to, ka kaut kas tāds notiek, un, ka viņiem ir iespēja darboties bija neviltots, un viņu saradās arvien vairāk un vairāk. Kopā nodarbībās piedalījās vairāk kā 50 bērni un viņu vecāki, šoreiz apgūstot mākslas iemaņas.Bērnus ļoti aizrāva iespēja zīmēt uz lielajām lapām ar krāsām visu, ko vien sirsniņa kāro. Kopā jaucām pamatkrāsas, lai iegūtu dažādus toņus, mācoties citam no cita, kuras krāsas jāsajauc, lai iegūtu sev vēlamo. Vislielāko sajūsmu izraisīja iespēja zīmēt ar rokām, jo parasti vecāki mājās tādas darbības neatļauj.

Pēc dūšīgas zīmēšanas kopā ar bērniem mācījāmies jaunas sporta spēles, kas tā aizrāva, ka bērni spēlēja nenogurdami, un, kad brīvprātīgie palīgi jau devās prom, viņi nemaz negribēja spēli beigt. Tad nu mēs uzticējām bumbu vienai meitenei, lai viņi var droši turpināt spēlēt līdz pat vakaram, kad jādodas mājās. Secinājām, ka bērni neprot daudzas sporta spēles, kuras spēlējot, varētu lieliski aizpildīt savu brīvo laiku. Mazākie bērni ripināja ķegļus un pelnīja gardas konfektes.

Katram bērnam bija iespēja pašam sev uzzīmēt maziņu zīmējumu un pagatavot nozīmīti. Tā bērniem paliks par piemiņu no šīs brīnišķīgās pēcpusdienas, kas tiešām bija aizraujoša un prieka pilna, jo bērni bija tik priecīgi par to, ka ar viņiem kāds kopā spēlējās, un viņiem tiek dota tāda neparasta iespēja. Taču nodarbības radīja arī vairākas pārdomas: bērni nemāk bez citu palīdzības saturīgi pavadīt brīvo laiku, organizēt komandu un lomu spēles. Spēļu laukumiņā vecāki tikai pieskata bērnus, bet paši neiesaistās aktivitātēs. No sarunām ar bērniem secinājām, ka vecāki neļauj bērniem no istabas iznest bumbas un citus priekšmetus, lai bērni pagalmiņā varētu saturīgi spēlēties, neļauj zīmēt ar rokām un izmantot citas radošas darbības. Brīnāmies, ka bērni paliek aizvien neradošāki, bet izradās, ka paši pieaugušie to veicina, to pat neapzinādamies.

Mūsu Pagalma skola turpināsies, nākošajās nodarbībās apgūsim valodas un eksaktos priekšmetus. Tas viss notiek projekta “Mācāmies mācīties: skolu un biedrību sadarbības modeļu veidošana mācīšanās motivācijas paaugstināšanai sešās Latvijas kopienās” ietvaros.

Aneta Rulle

IMG_7859

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: