Kas notiek, ja cilvēks palīdz sev un apkārtējiem: no kopienu izaugsmes līdz kopienu spēlēm

komanda kubsTas viss tik labi saderēja kopā: Druvienas pamatskolas staltā ēka, darbnīcā topošo kokļu klātbūtne, vasaras rimtā tveice un pulkiem vien aktīvu cilvēku, kuri 18. un 19. jūlijā saplūda no malu malām, lai piedalītos 7. Latvijas Lauku kopienu spēlēs un seminārā par vietējās attīstības plānošanu. Šeit satikās Latvijas Lauku foruma biedri, pārmaiņu skolu un kopienu veidotāji, vietējo rīcības grupu (VGR) aktīvisti un citi, kuri bija padzirdējuši par Kopienu spēlēm un nolēmuši, ka šai nedēļas nogalei tā ir laba izvēle daudzveidīgo Latvijas vasaras piedāvājumu klāstā. Gan seminārā, gan spēlēs (un mēs atkal un atkal atkārtojām, ka tās ir spēles nevis sporta spēles), gan vakarēšanā zem milzu ozola ar Vītolu ģimeni un folkloras kopu „Pērlis” gaisā virmoja sadarbības, uzticēšanās, atbalsta un labestības noskaņa. Tika runāts un darbos pierādīts, ka tad, ja cilvēki palīdz cits citam, bet vispirms jau GRIB palīdzēt cits citam, tātad dara to, kas patīk viņiem pašiem, ikviens darbs, pasākums, iecere, plāns izdodas. Ja ne ar pirmo reizi un ne rīt uz brokastlaiku, tad ar laiku noteikti, jo, kā saka gudri ļaudis, nekas jau nav neiespējams; neiespējamais vienkārši prasa vairāk laika un pūļu. Druvēnieši mācījās būt saimnieki tik lielam viesu pulkam (un viņiem tas izdevās lieliski!), Tirza dalījās pieredzē, kā darot to, kas liekas loģisks, un izmantojot vispirms jau pašu visvērtīgākos resursus – cilvēkus ar viņu zināšanām un pieredzi, lieliski īstenojas pat uz papīra neuzrakstīti plāni. Bijām priecīgi satikt Baltinavas, Briežuciema, Sīļukalna, Malienas, savējos un dzirdēt, ka visur viss notiek.

Izskatās, ka šīs kopā pavadītās dienas bijis labs uzrāviens tālākajam – darbiem, dzīvei, tas jau viss kopā. Tikko pienākusi ziņa no Kusas: „Paldies! par doto iespēju piedalīties lieliskā pasākumā! Man prieks, ka mūsu komandai radās jautājumi pēc būtības. Ceram turpināt meklēt atbildes, kopā darot konkrētas lietas. Ilona un MC 1.stāvs jautrīši.” Savukārt Salas meitenes, neskatoties uz Iritas gūto traumu, par ko visi bijām noraizējušies, jau plāno rīkot līdzīgas spēles savās mājās – un es zinu, ka tās būs un būs lieliskas. Līdzīgas domas un izjūtas aizceļojušas arī uz citām Latvijas pusēm.

Vēl man jāpiebilst, cik lieliski bija darboties mūsu apvienotajā Latvijas Lauku foruma – pārmaiņu skolu-viesu komandā. Tas kārtējo reizi apstiprināja, ka savējie savējos nekļūdīgi atrod un sajūt, un ne institucionālajām barjerām, ne formālajām darba vietām, ne kādiem citiem ārējiem šķēršļiem nav pa spēkam apturēt cilvēkus, kuri vēlas darīt labu sev un citiem. Liels paldies arī Druvienas pagasta attīstības biedrībai „Pērļu zvejnieki” un biedrībai „Sateka”, visiem brīnišķīgajiem spēļu koordinatoriem, tiesnešiem un palīgiem. Paldies Druvienas skolas saimniecēm par gardajām maltītēm (cik garda bija zupa, kurā šļakatojās pēkšņi uznākusī lietusgāze!) un glābējkafiju jebkurā brīdī. Arī tas piederas pie palīdzēšanas un svarīgajām mazajām lietām, bez kuram nekādām lielajām nenotikt.

Cerams, ka šis apkopojums, bildes, kas atrodamas Latvijas lauku foruma mājaslapā http://llf.partneribas.lv/gallery.php?show=23&c_id=221, kā arī ziņas, ko pastāstīs pārējie dalībnieki, mudinās jūs nepalaist garām informāciju par nākamajām Kopienu spēlēm 2016. gadā – vērts ierakstīt kalendāros!

kopbilde 1

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: