Dunavieši dodas ekskursijā uz Rīgu

eks1Jau vairāk kā desmit gadus dunavieši vasarā kuplā pulkā dodas kopīgā ekskursijā. Iepazītas un apskatītas daudzas skaistas vietas Latvijas novados, šoreiz tika mērots ceļš uz Rīgu. Kā nekā – Rīga šogad Eiropas kultūras galvaspilsēta. Nolikuši malā nepadarāmos darbus, dažāda vecuma un dzimuma vietējās kopienas iedzīvotāji 16. jūlija agrā rīta stundā sēdās kaimiņpagasta lielajā autobusā, lai dotos smelties jaunus iespaidus un kaut nedaudz atvilktu elpu no ikdienas rūpēm.Teju darba dienai sākoties, jau esam Likteņdārzā. Tā ir vieta, kur tiek iemūžināta arī mūsu pagasta cilvēku piemiņa, kas kļuvuši par totalitāro režīmu upuriem. Ābeļu aleja, amfiteātris pašā Daugavas krastā. Daudz piemiņai stādītu kociņu, vēl vairāk akmeņu, bruģakmeņi ar ziedotāju uzvārdiem. Daudz vēl darāmā, bet vieta ar katru reizi, kad te iegriežamies, kļūst skaistāka.

Īsu brīdi esam Ķeguma Krustakalnā, nākamā pieturvieta – dabas parka „Ogres Zilie kalni” jaunais skatu tornis. Nākas krietni papūlēties, kāpjot kalnā, lai tiktu pie torņa. Kurš kāpj līdz pirmajai platformai, kurš augstāk, bet drošākie tiek pašā augšā, lai paskatītos uz koku galotnēm, uz Daugavu, Ogri. 30 m augsto torni pievar arī 82-gadīgā Helēnas tante. Nu jā … Sibīrijas rūdījums.

Rīgā mūsu ceļš ved uz ēku Brīvības un Stabu ielas stūrī, tā saukto Stūra māju. Apskatām pirmā stāva pamatekspozīciju, izstādi,  telpas. Apsēdušies uz soliem, klausāmies šeit pabijušo videostāstus. Daļa gida pavadībā dodas uz čekas pagrabiem. Tumša, drūma, neomulīga, jo glabā tik daudzu cilvēku ciešanas, sāpes, izmisumu. Ne velti savulaik šai vietai garām gājām pa ielas pretējo pusi.

Tālākie apskates objekti daudz jaukāki un patīkamāki. Iegriežamies zoodārzā, jo dzīvnieki patīk gan maziem, gan lieliem. Vēlāk izstaigājam jaunās LNB pirmos trīs stāvus. Plaša, iespaidīga un skaista mūsu jaunā Gaismas pils. Kopīgs foto un dodamies uz Bulduriem, lai papriecātos par Bulduru krāsainajām puķu dobēm. Tik daudz krāsu, formu un puķu nosaukumu! Interesi izraisa daudzveidīgā ehināciju kolekcija – no baltām un maigi rozā līdz tumši sarkanām. Vissaulainākās šķiet kupli saaugušās samtenes. Īpaši greznas šeit balkonu puķes pakarināmos podos. Vārdos neaprakstāms skaistums! Paldies čaklajām rokām, kas gādā, lai viss labi augtu un krāšņi ziedētu.

Vēlā pēcpusdienā vēl aizbraucam pie jūras, lai veldzētu nogurušās kājas vēsajā ūdenī un palūkotos jūras plašumos. Liekas, smeļamies spēku no jūras. Tad dodamies mājup, lai ar jaunu sparu mestos ikdienas darbos un dalītos iespaidos par redzēto un piedzīvoto. Šķiroties  šoferītim Ivaram sakām – līdz citam gadam!

Astra Liopa

ekseks2

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: