Vasaras nometne “Kalambūrs” Briežuciemā – darbu un prieku laiks

nometneBriežuciema pamatskolā no 16. – 20. jūnijam notika vasaras nometne “Kalambūrs”, kuras dalībnieki piepildīja savas dienas ar neparastām radošajām darbībām, piemēram, eksperimentēja un izpildīja burvju mākslinieku cienīgus trikus. Vai jūs zinājāt, ka pudelē var ievietot vārītu olu to pat nesasmalcinot? Tas izklausās nereāli, bet 20 acu pāri ir liecinieki, ka tas ir iespējams! Bērni spēlēja teātri, iejūtoties dažādos tēlos – puķēs, lāčos, zaķos, vāverēs, ežos, sienāžos. Kā lai neizdodas lieliska luga, ja pasniedzēja ir spārnos par to, cik patiesībā pieredzējuši izrādās nometnes dalībnieki – visi, visi skolā ir darbojušies teātra pulciņos! Īsta aktieru trupa! Skolotāja Aigara pavadībā tapa koka auskari un rokassprādzes. Puiši, šajā nodarbē bija vairāk nekā meiteņu, šim uzdevumam pievērsās ar īpašu azartu – kurš gatavoja auskarus mammai, kurš simpātijai vai pat simpātijām. Katrs uz saviem auskariem vēlējās attēlot kaut ko tādu, kas vēl nav redzēts nevienā ausī, tāpēc šo var uzskatīt par ļoti radošu radošo darbnīcu. Fantāziju lidojumi bija visdažādākie – auskari ar uzrakstiem FORD, BFF(best friends forever), margrietiņām, smaidīgām miroņgalvām. Kāda mamma leposies ar pašiem patriotiskākajiem auskariem. Kura? Tā, kura uz Latvijas proklamēšanas svētkiem ieradīsies ar mirdzumu acīs un auskariem ausīs, uz kuriem lieliem burtiem rakstīts LATVIJA.

Līdz šim neskaitāmus jautājumus bija izraisījis vārds tapošana, bet nu tas neskaidrības nerada. Audējas Ainas pavadībā visi iepazinās ar tapošanas pamatiem, un tas patiesi aizrāva. Kāda mamma, nākamajā dienā pēc dēla tapošanas nodarbībām, stāstīja, ka dēls pa vakaru iztapojis veselu dzijas kamolu un pasniedzis mammai skaistu šalli. Šo nedēļu krāsaināku padarīja vides mākslinieki, kas atjaunoja krāsas Briežuciema pamatskolas rotaļu laukumā, izveidoja dambretes laukumu skolas foajē telpā un spēli Twister skolas garderobē. Atmiņā paliks kādas krāsotāju grupas dalībnieka izmisīgais jautājums “a ko man tagad darīt?”, rādot skolotājai krāsā izmērcētas rokas. Ne jau tīšām notika šī smērēšanās, procesa gaitā tas vienkārši nevarēja nenotikt.

Nometnes dalībnieki sevi palutināja ar ekskursiju uz Alūksni: vides muzejā iepazinās ar dabas bagātībām – gliemežvākiem, akmeņiem un putniem; redzēja akmeņus, kas UV staru ietekmē atspīd spilgtās krāsās. Tad sekoja Jaunlaicenes muzejs, kur nometnes dalībnieki no lakatiņiem gatavoja rotaļlietas, šāva ar kaķenēm un mācījās palaist “spārīti”. Vēl nākamajā dienā visi bija sajūsmā par vāverītēm, kas bija pagatavotas no lakatiņiem. Militāru pieskaņu dienai deva Zeltiņu karabāze, kur vasaras nometnes dalībnieki iepazinās ar padomju laika īpaši slepeno karabāzi. Visi varēja ieiet arī angāros un bunkuros.

Protams, nometne nav nometne bez dažādām sporta aktivitātēm, kuras organizēja brīvprātīgie jaunieši. Bija arī nakts diskotēka ar dažādām atrakcijām, piemēram, nomināciju piešķiršanu. Viena no interesantākajām nominācijām bija Mis Rūdījums – meitenei, kura diskotēkā dejoja ar basām kājām. Zēni pārsteidza ar vēlmi meitenes nelaist prom no deju plača, tādēļ aktīvākie ieguva Kārtībnieka sertifikātu, kas apliecināja to, ka puisis nav šāds vai tāds, bet īsts kavalieris, kas nodancinās un aizsargās. Sporta diena pienāca miegaini, jo nakts disenīte paņēma savu, bet dalībnieki bija gana mundri, lai sameklētu pazudušo kalambūru, kuru disenītē pazaudēja viena no brīvprātīgajām jaunietēm. Meklēšana izdevās varen interesanta un jautra, bērni atrada kalambūru- TĀ IR JAUTRĪBA!!!

Bērnu atsauksmes ir tās labākās -garšīgas pusdienas, foršas eksperimentu nodarbības, jauki nometnes dalībnieki, daudz jaunu draugu, interesantas spēles, forša diskotēka, patika meklēt kalambūru… Bet man ir tikai viena atsauksme – rakstot šo tekstu tik daudz figurēja vārds “bija”, ka tas skumdina; noteikti tā visa pietrūks, tāpēc galvā maļas vārdiņš “būs”. Jābūt!

Sandra Pakalnīte, nometnes brīvprātīgā

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: