Kusā dara, plāno un dara vēl, jo moto ir „Tu to vari!”

IMG_6755Kusā vasara sākusies darbīgi un tā arī plāno turpināties; līdz ar to visu, ko gribas, nemaz nevarēs paspēt. Nu, piemēram, jaukais piedāvājums piedalīties Kopienu sporta spēlēs skolas direktoram Agrim un man kā daudzfunkcionālā centra vadītājai ies secen, jo tieši tajās dienās mēs Kusā uzņemsim Veloekspedīcijas dalībniekus. Madonas novads ir ieguvis programmas “Jaunatne darbībā” finansējumu interesantai veloekspedīcijai, kas kopīgā projektā visus novada jauniešu un multifunkcionālos centrus. No katra pagasta (Madonas novadā tādu ir 15 plus pati pilsēta) viens jaunietis piedalīsies tādā kā nometnē, kas sāksies 14. jūlijā, kad jaunieši divu pieaugušo pavadībā ar velosipēdiem dosies uz katru pagastu un jauniešu vai multifunkcionālo centru, kur viņus sagaidīs dažādas aktivitātes, piemēram, erudīcijas konkurss Ļaudonā, komandu spēles Bērzaunē, Vestienā darbošanās ar Māri Olti, Praulienā muzicēšana, visādas citādas aktivitātes pārējos pagastos.

Pie mums būs velosacensības, jo mūsu skolā tas ir Nr.1 – jau 5. gadu pēc kārtas esam uzvarējuši Jauno velodalībnieku sacensībās Ronīšos. Ar jauniešiem gatavosim velopilsētu, sagaidīsim ekspedīcijas dalībniekus piektdienas pēcpusdienā ar uz uguns vārītu zupu, dosim viņiem iespēju savas zināšanas pārbaudīt, izejot CSN testus, kā arī pārbaudīsim viņu zināšanas pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanā. Viņi pie mums paliks arī pa nakti, lai no rīta piedalītos praktiskās nodarbībās braukšanā gan Velopilsētā, gan pārvarot šķēršļus utt.

Sestdien mūsu skolā bija izlaidums, un saviem jauniešiem, kas ļoti aktīvi piedalījušies MC “1.stāvs” dzīvē – veidojuši košumdobes, strādājuši, veidojuši un organizējuši pasākumus, dāvināju T-kreklus ar mūsu logo; mums pie durvīm ārpusē ir uzraksts “1.stāvs”, ko izveidoja viens no absolventiem, viņam palīdzēja arī vecāki.
Vēl jau varētu rakstīt un rakstīt. 31.maijā mēs kopā “1.stāvs”, Kusas sporta zāle un Aronas pagasta pārvalde organizējām mūsu pagastā pirmo reizi orientēšanās skrējienu ģimenēm – izvērtās ļoti labs pasākums. Vēl mums trešdien noslēdzas aktivitāte, kurā varēja iesaistīties visu vecumu cilvēki – un tā tas arī notika – Velosprints Kusa 2014. Izveidota trase apmēram 6,5 km garumā ar kalniem un lejām. Pēdējos trīs posmos arī es sāku braukt, jo tad var dabūt kopvērtējumā punktus. Forši braukt, kad jaunieši uzmundrina: “Iveta, tu to vari!”, un es smaidīdama atbildu, “Protams!”. Par to pastāstīsu vairāk atsevišķā rakstā.

Šodien centrā sāka strādāt divi jaunieši (NVA ir tāda programma – jauniešu darbs skolas brīvlaikā), viņi aicina pusdienās, ir izvārījuši soļanku un sacepuši rupjmaizes grauzdiņus, tā ka siltas pusdienas nodrošinātas veselu mēnesi! Pie mums Kusā viss kūsā!
Jauku dienu vēlot, Iveta Kaparkalēja
MC “1.stāvs”, Kusā

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: