Beverīnas brīnumus skatot; par brīnumiem mums apkārt un mūsos pašos domājot

20140618_155133Beverīna daudziem asociējas ar senām teikām, vēsturi, patiesiem un izdomātiem nostāstiem par īstiem un iedomātiem varoņiem, taču īstā Beverīnas vērtība ir cilvēki, kuri tur dzīvo un strādā šodien. Viņi ir vislielākie un visvērtīgākie Beverīnas brīnumi, un par to pārliecinājāmies arī vakar, vedot uz Beverīnas novadu Gruzijas valsts institūciju un nevalstisko organizāciju delegāciju, kas bija ieradusies Latvijā sociālās uzņēmējdarbības piemēru iepazīšanai. Bijām lepni, ka varam iepazīstināt visus ar mūsu pašu Lindu Krūmiņu, kura ir sava novada pārmaiņu skolu urdītāja un lolotāja, kalēju Krišu, par kuru viens no gados jaunākajiem gruzīnu viesiem teica: „Es domāju, ka tādas vietas un cilvēki ir tikai pasakās”, podnieci Līgu, kura dara savu darbu kā rotaļādamās un gandrīz vai ar žēlumu laiž savus skaistos darinājumus tautās, viņas bērniem, kuri kopīgi radījuši Siltumnīcas jauno dzīvi (iesaku ieskatīties https://www.facebook.com/kalnkengi/photos_albums), šokolādes meitenēm ar šarmanto saimnieci Raisu, kas saimnieko Trikātas centrā esošajā mazajā veikaliņā – darbnīcā, neklātienē arī ar tiem, kuri rada „Iespēju durvju” darbnīcā aplūkojamos un caur mājaslapu http://www.iespejudurvis.lv/?q=lv/veikalins nopērkamos skaistumus un gatavo vietējos kārumus, un vēl, un vēl. Cilvēki ir paši svarīgākie, jo tikai cilvēki ir tie, kuri saskata iespēju un vienkārši dara – jo patīk, jo ir interesanti – un tad arī izdodas. Bet, ja neizdodas, tad dara kaut ko citu. Tie ir cilvēki, kuri, piemēram, ne tikai prot mums pierasto rabarbera kātu pārvēst gardā plātsmaizē, bet prot to arī pasniegt ciemiņiem – jo izrādās, ka citiem mūsu „parastais” ir lielais pārsteigums un jaunums. Tā veidojas pasaules daudzveidības garša. Paldies Lindai un beverīniešiem par sirsnīgo uzņemšanu! Iesaku doties ciemos arī jums.

20140618_170410 20140618_174329 20140618_174610 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: