Baltinavas Paaudžu centrā viss notiek!

DSC_0250Pateicoties līdzdalībai SFL iniciatīvā „Pārmaiņu iespēja skolām, kopš 2013. gada Baltinavas vidusskolā Paaudžu centrs ir kļuvis par vietu, kur notiek dažādas tikšanās, pasākumi, notikumi un darbošanās, kas bagātina skolas un visu baltinaviešu ikdienu. Paaudžu centrs ir, piemēram, jauniešu saietu vieta. Tajā notikušas daudzas tikšanās ar dažādu augstskolu pārstāvjiem, kas palīdz jauniešiem savas nākotnes karjeras izvēlē. Baltinaviešus apciemoja Rēzeknes Augstskolas studentu grupa. Ar dzimtās skolas jauniešiem tikās Dace Bukša no Banku augstskolas un Edgars Pundurs no Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes. Baltinavas vidusskolas un LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes absolvents Guntis Keišs iepazīstināja ar darbu starptautiskā firmā, kas ir interesants, atbilstošs iegūtajai profesijai un dod iespēju arī labi nopelnīt. Paaudžu centru par savu saiešanu vietu izmanto arī Skolēnu padome, ko vada Agita Keiša, un Skolas padome, ko vada vecāku pārstāvis Vilhelms Laganovskis. Centrā notiek dažādu projektu prezentācijas. Tajā labi jūtas biedrība „Sukrums”, kas šeit organizēja savas mājas lapas www.orudi.lv atvēršanas svētkus, kuros piedalījās arī sadarbības partneri no visiem kaimiņu novadiem. Skola iesaistījusies starptautiskajā Comenius skolu partnerības projektā, un mūsu jauniešu grupa kopā ar projekta vadītāju Tatjanu Bolgarovu centrā iepazīstināja skolasbiedrus ar savu braucienu uz Čehiju. Arī globālās izglītības pēcpusdiena notika Paaudžu centrā. Skolēni šo pasākumu atzina par vienu no interesantākajiem aizvadītajā mācību gadā.

Centrs ir arī tālākizglītības vieta pieaugušajiem. Aprīlī tajā vairāku apkārtnes skolu pedagogi apguva Latvijas Pašvaldību mācību centra programmu „Interneta atbildīga lietošana”.

Skolas  durvis atvērtas tuviem un tāliem ciemiņiem. Paaudžu centru par savu satikšanos vietu šopavasar izmantoja arī Baltinavas amatierteātris „Palādas” un Latvijas Nacionālā teātra aktieri. Gatavojoties Baltinavas autores Danskovītes lugu atkārtotai iestudēšanai Nacionālajā teātrī ar nosaukumu „Latgola.lv-2”, Rīgas mākslinieku grupa divas reizes ciemojās Baltinavā. Ar baltinaviešiem tikās režisors Valdis Lūriņš, komponists Valdis Zilveris un vesela aktieru grupa- Voldemārs Šoriņš, Uldis Dumpis, Pēteris Liepiņš, Dace Bonāte, Indra Burkovska, Mārtiņš Egliens, Anna Klēvere, Zane Jančevska, Daiga Gaismiņa, Evija Skulte.

Arī vasara skolā nav klusais laiks. Baltinavieši gatavojas Latgales skolotāju un studentu vasaras skolai – kursiem „Vosoruošona”, kas Baltinavas vidusskolā notiks jūlija nogalē un ir viens no veidiem, kā turpināt darbību iniciatīvas „Pārmaiņu ispeja skolām” ietvaros.

Īsāk sakot – Baltinavā viss notiek!

Imants Slišāns, Baltinavas vidusskolas direktors un Paaudžu centra koordinators

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: