Kokles, pinumi, danči un kopīga svētku svinēšana Druvienā

Pagājusī nedēļas nogale skolai un mūsu Amatu centram aizritēja akcijas “Satiec savu meistaru!” gaisotnē. Pasākums Druvienas Amatu centrā noritēja kā amatnieku meistardarbnīcas. Klūgu pīšanas darbnīcā, ko vadīja meistare Inese Zvejniece, dalībnieki iepazinās ar materiālu sagatavošanas procesu, dažādiem klūgu pinumu izstrādājumiem, praktiski katrs izgatavoja nelielu groziņu ar saplākšņa pamatni. Abās dienās kopā šajā darbnīcā piedalījās septiņi dalībnieki. Savukārt kokļu darbnīcā, ko vadīja meistars, skolotājs Viktors Černoglazovs trīs dalībnieki uzsāka kokles izgatavošanu un trīs dalībnieki pagaidām bija kā vērotāji, un šeit šī gadā veiksmes stāsts ir par spāņu meitenes iesaistīšanos kokles gatavošanā. Estella kopā ar savu draudzeni no Gulbenes bija nolēmušas apskatīties, ka top kokle, iepazīties ar kokļu veidiem, iepriekš gatavotiem instrumentiem. Kad meitenes redzēja kokļu daudzveidību, meistara prasmes, viņas vienkārši nespēja vairs palikt kā vienkāršas vērotājas. Meistara vadībā viņas turpināja darbu līdz vēlam vakaram un palika skolā pa nakti, lai agri no rīta atkala turpinātu. Protams, instrumentus viņas nepabeidza, bet vienojās par turpmāko sadarbību, jo līdz maija beigām darbs jāpabeidz. Estella ļoti vēlas kā dāvanu no Latvijas uz Spāniju aizvest pašas rokām gatavotu kokli.

Šonedēļ cītīgi gatavojamies 15. aprīļa skolēnu koru skatei Gulbenes novadā un 17. aprīļa Lieldienu pasākumam. Lieldienas visa skola vispirms svinēsim zemnieku saimniecībā pie 6. klases skolnieka Emīla vecākiem, pēc tam vakarpusē pie skolas jau kopā ar skolēnu ģimenēm un citiem interesentiem izbaudīsim Lieldienu tradīcijas, griezīsim dančus kopā ar Rīgas Danču kluba muzikantiem. Bet par to, kā mums izdosies svētki – pēc svētkiem.

Lai visiem jauks pavasaris un liela olu izēšanās!

Velga Černoglazova, Druvienas pamatskolas direktore

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: