Ģimeniskas Lieldienas Druvienas skolas un kopienas saimei

Lielas_dienas_svinesana_19Šoreiz nu bija īsti pavasara svētki – sen nebija bijis tik silts laiks un zaļa zālīte! Laikam tāpēc arī svētki skolas bērniem, skolotājiem un vecākiem izvērtās tik jauki. 17. aprīlī mēs, Druvienas skolas bērni, skolotāji un daudzi vecāki kopā nosvinējām ļoti jaukas Lieldienas! Diena sākās Zvirgzdiņu ģimenes zemnieku saimniecībā. Viņu dēls Emīls mācās 6.klasē, un šī ģimene ir ļoti atsaucīga, pretimnākoša, uzaicinot pie sevis ne tikai dēla klasesbiedrus, bet jau vairakkārt visu skolas kolektīvu. Vispirms jau apskatījām kuplo mājdzīvnieku un mājputnu saimi – dažādu šķirņu vistas un truši, aitu cūka, ponijs, pīlēni, liellopi. Visi kopā krāsojām olas, izbaudījām to prieku, kad tiek ieraudzīta nokrāsotā ola. Saimnieki bija sagatavojuši vairākas atrakcijas – olu ripināšana, nešana karotēs, ejot pa bluķīšiem. Ļoti lielu interesi guva uzdevums ar parasto rokas zāģi nozāģēt 1kg smagu bluķīti. Mums bija iespēja arī pavizināties kolhoza laiku fermas tačkā. Protams, šūpojāmies uz nebēdu, ēdām kopīgas pusdienas. Trīs stundas paskrēja nemanot.

Svētku turpinājums sekoja skolas parkā, kur lielā ozola zarā tika uzkārtas šūpoles. Tās izrotājām ar meiteņu austām prievītēm. Arī puišiem, dižšūpotājiem kā atšķirības zīme tika prievīte. Šoreiz akcentu likām tieši uz šūpošanos – tautasdziesmas par šūpolēm un šūpošanos, visu pasākuma dalībnieku izšūpošana. Pēc tam visi devāmies uz skolas zāli, kur kopā ar Rīgas Danču kluba danču meistariem pierībinājām un pieskandējām visu skolu ar skanīgām dziesmām un danču soļiem.

Lielas_dienas_svinesana_10 Lielas_dienas_svinesana_11 Lielas_dienas_svinesana_13 Lielas_dienas_svinesana_18

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: