Tirzā zina, kā pavērt durvis uz pasauli un paša varēšanu

COMENIUS Rumanijas parlamenta marts 2014To var izdarīt ar Eiropas Mūžizglītības programmas projektu palīdzību. Mēs par to esam pārliecinājušies. Nule aizritējusi kārtējā COMENIUS projekta tikšanās – šoreiz Rumānijā un GRUNDTVIG projekta otrā vizīte – Spānijā. Un atkal jauniešu un arī pieaugušo acis mirdz no apjausmas cik pasaule ir plaša, bet svarīgākais, ka maināmies paši, rodas pārliecība par savu varēšanu. Jaunieši pašvērtējumos raksta: tā ir iespēja uzlabot angļu valodas prasmes, zināšanas par Eiropas valstīm un tautām, bet galvenais iemācīties kontaktēties ar dažādu valstu cilvēkiem. Neskatoties uz valodas grūtībām, tiek iegūti jauni draugi. Sanākot kopā un daloties pieredzē, atklājam, ka esam dažādi un tomēr labi saprotamies. Mācāmies pieņemt cilvēkus, atvērties un pārvarēt kautrību un nevarēšanu. Esam pateicīgi par sirsnību ģimenēm, kurās dzīvoja jaunieši, organizatoriem par iespēju aplūkot un iepazīt skaisto Sevilju, Valahiju un Transilvāniju, Bukaresti un Karpatu kalnus.

ES Mūžizglītības programmas COMENIUS apakšprogrammas daudzpusējās partnerības projektā „Eco idejas eco citizens” darbojas skolēni un pedagogi. GRUNDTVIG apakšprogrammas mācību partnerības projektā „Long life lerning a key to employability for the disadvantaged”  mācās pieaugušie, uzlabojot angļu valodas kompetences, datoprasmes un uzņēmējspējas. Projekta īstenotājs ir biedrība ””KāpNes””, kas ir pašu izauklēts Tirzas pamatskolas partneris un domubiedrs.

Svetlana Ziepniece, Tirzas pamatskolas direktore

stadam proj.mezu.COMENIUS Rumanija marts 2014

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: