Neparastā nedēļa Izvaltas pamatskolā

one 075Lai padarītu ikdienu krāsaināku, ir jāsāk darīt lietas, ko agrāk neesam darījuši. Šīs lietas ir pavisam vienkāršas. Ja pasaule liekas pelēka, tad paņem rokās otu un sāc krāsot savu jaunās dienas lapu krāsainu. Izvaltas pamatskolas skolēni izdomāja izkrāsot vienu no savām daudzajām mācību nedēļām, un tā nu no 16. līdz 21. februārim Izvaltā bija Neparastā  –  muzikāli krāsaina un izdarībām bagāta nedēļa. Bijām gan sarkanrozīgi, gan zilganvioleti, gan dzeltenoranži, gan zaļgani, gan raibi. Ar šīm izvēlētām krāsām palīdzējām pavasarim atnākt pie mums.

Klašu durvis ietērpās savos krāšņākajos tērpos: puķītēs, bantītēs, saulītēs, mākonīšos, trīstūrīšos, pieckājīšos, mašīnītēs, desmit ballītēs. Tās piesaista katra garāmgājēja skatienu ar aicinājumu ienākt un palūkoties, kas tad aiz tām notiek. Savukārt starpbrīži pārvērtās par muzikālām pauzēm. Tika piemeklēti, tās dienai atvēlētajai krāsai, dziesmu vārdi: Lillā Limuzīns, Zaļā dziesma, Rozā brilles, Puķu nakts, Krāsainie sapņi un daudzas citas mums pazīstamas dziesmas.

Tā saucamais garais starpbrīdis piepildījās ar skolēnu skanīgām balsīm, jo tika locītas lidmašīnas un laistas tās tālumā, tapa kopīgā glezna zilganos toņos, tika plēsta no avīzes garākā čūska, gan mazie, gan lielie mērojās spēkiem virves vilkšanā. Neparastās nedēļas noslēgumā katram tika dota iespēja pārvērst savu plaukstu krāsainā sapnī un tās nospiedumu atstāt skolas vēsturē.

Šīs nedēļas atmosfēru piepildīja: Draudzība! Kopības sajūta! Izpalīdzīga drauga plecs! Gandarījums par paveikto! Nav vajadzīgas lielas lietas, lai dzīvi padarītu krāsaināku. Paldies šīs nedēļas organizētājai Ligitai Stivriņai.

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: