Izvaltā spēkojas zemledus makšķernieki

makskerniekiArī šogad 1.martā Izvaltas pagastā uz Sargavas ezera  notika zemledus makšķerēšanas sacensības „Izvalta 2014”. Piedalījās 24 makšķernieki. Sacensības ilga 4 stundas. 1.,2. un 3. vietas ieguvēji saņēma piemiņas medaļas un balvas – makšķernieku kastes un ledus urbi. Tika piešķirtas arī vairākas papildus nominācijas: Pieredzējušākais makšķernieks, Jaunākais makšķernieks, Veiksmīgākā dāma, Lielākās zivs īpašnieks, Mazākās zivs īpašnieks, un šo nomināciju ieguvēji saņēma veicināšanas balvas. Diemžēl 10 makšķernieki palika bez loma. Tā jau saka „zivis ķērās vakar un ķersies rīt, bet ne šodien”. Azartiskie makšķernieki bija gan Izvaltas pagasta, gan Daugavpils un Rīgas iedzīvotāji. Zīmīgi, ka 2013.gada 2. un 3.vietas ieguvēji arī šogad ieguva 2. un 3.vietu. Tas norāda uz šo zemledus makšķernieku meistarību. Tikai par 1 gramu no 3. vietas godalgas atpalika mūsu zemledus makšķerniece. Tas norāda, ka sievietes ir spēcīgas konkurentes vīriešiem. Pirms sacensībām bija liels satraukums par to, vai šogad izdosies noorganizēt zemledus makšķerēšanas sacensības, jo gaisā virmoja pavasara tuvums. Tomēr sacensību dienā ledus biezums bija pietiekams, lai uz tā varētu droši makšķerēt. Laika apstākļi lutināja gan makšķerniekus, gan rīkotājus, gan brīvprātīgos.

Kamēr tika apkopoti rezultāti, jautrus mirkļus un skaļus smieklus izraisīja sarunas par makšķerēšanas tēmu. Bet pēc spraigā perioda uz ledus un balvu saņemšanas, īsti laikā bija rīkotāju gatavotā tēja un ceptas desiņas!

Sacensības notika otro gadu. Projekta „Soli tālāk!” aktivitāšu turpinājumu finansiāli atbalsta Krāslavas novada dome, bet tās rīko biedrība „ATTĪSTĪBAI”, tās biedri un brīvprātīgā darba veicēji. Līdz ar to varamm turpināt Zemledus makšķerēšanas sacensības „Izvalta 2014”, Pludmales svētkus „Izvalta 2014” un divas mācību nodarbības.

Mūsu ieteikums – nenolaist rokas, kad lielais projekts beidzies, uzrunāt un kāds jūs noteikti sadzirdēs!

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: