Dunavas skolēni par tīru apkārtējo vidi

vides zGatavojoties Lielajai Talkai, martā Jēkabpils novadā tika norisinājās konkurss ”Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā”. Ikviens tika aicināts rakstīt ūdens lietošanas un citas pamācības, kā saudzēt apkārtējo vidi. Arī mūsu skolas 8.klases skolēni piedalījās konkursā un saņēma Jēkabpils novada pašvaldības Atzinības rakstu par visvairāk iesniegtajām pamācībām vienotā un acij tīkamā noformējumā.

Gatavojoties konkursam, pārrunājām, kā taupīt ūdeni. Liekas – lauku mājās ir aka un par ūdeni nav jāmaksā. Un tomēr daudzi saskārušies ar to, ka sausās vasarās akās trūkst ūdens, un tas patiešām ir jātaupa. Skolēni izteica priekšlikumus un iepazinās ar noderīgiem ieteikumiem, kā racionāli izmantot ūdeni, lai dotu savu ieguldījumu dabas resursu saglabāšanā.

Rakstot ieteikumus apkārtējās vides saudzēšanai, skolēni domāja arī par atkritumu šķirošanas nepieciešamību, par bioloģiskās lauksaimniecības nozīmi, videi draudzīgu mazgāšanas līdzekļu un iepakojumu izmantošanu. Tā kā dzīvojam Daugavas krastos, jādomā gan par zivju resursu saglabāšanu, gan tīru ūdeni, gan patīkamām un sakoptām atpūtas vietām. Saudzējot dabu, mēs rūpējamies par tīru vidi, kurā paši dzīvojam.

25. martā skolā notika vides stunda, kuru vadīja Dunavas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Baltaruņķis un Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Subatiņš. Vispirms A. Baltaruņķis aicināja iesaistīties nelielā konkursā, aizpildot anketas „Viss sākas tavā mājā”. Atbildot uz jautājumiem, bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par atkritumu šķirošanas iespējām pagastā, attīrīšanas iekārtu darbu, ūdenstorņa ietilpību un to, cik daudz ūdens dunavieši patērē vienā diennaktī. Pirmie pareizāko atbilžu iesniedzēji tika pie piezīmju blociņa ar pagasta logo, skaistas rozes un darba cimdiem, kas noderēs, piedaloties sakopšanas darbos. Tad pagasta vadītājs savā stāstījumā norādīja uz pareizajām atbildēm.

Novada izpilddirektors J. Subatiņš turpināja izglītojošo nodarbību ar prezentāciju „Upju tīkls un upju baseini Jēkabpils novadā, to saistība ar Baltijas jūru”. Tā bija saruna par ūdenskrātuvēm pagasta un novada teritorijā. Tāpat tika pārrunāts par notekūdeņu piesārņojumu un tā mazināšanas iespējām, par to, kā mēs ikviens varam  parūpēties par tīru vidi, izvēloties mazgāšanas, tīrīšanas, uzkopšanas līdzekļus ar EKO  marķējumu, jo tas ir videi draudzīga uzņēmuma apliecinājums.

Pasākums noslēdzās ar aicinājumu rūpēties par tīru un sakoptu vidi katru dienu, ne tikai talkas reizēs.

Astra Liopa

vides z.1 vides z.2

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: