“Druvienas notiņa 2014” – iespēja parādīt savu varēšanu

dziedāšanas konkurssPar tradīciju Druvienā kļuvis bērnu un jauniešu dziedāšanas konkurss ,,Druvienas notiņa”. Konkurss notiek jau trešo reizi (iepriekšējie – 2009. un 2012. gadā). Tajā piedalās bērni un jaunieši, kuri prasmi dziedāt pie mikrofona apgūst un pilnveido, darbojoties skolas popgrupā. Arī grupā dziedāt pie mikrofoniem nav viegls uzdevums, bet uzdrošināties dziedāt solo jau liecina par lielāku varēšanu un drosmi uzdrīkstēties. Dziedot konkursā, svarīgs ir ne tikai muzikāls izpildījums. Jāveido savs skatuves tēls, kas atbilst dziesmas saturam. Tas liek domāt par tērpu, dejas soļiem, skatuves apgaismojumu, varbūt pat par fona dziedātājiem vai dejotājiem.

1.martā Druvienas kultūras namā skanēja dziesmas, ņirbēja koši tērpi, ritēja dejas soļi, jo ikviens konkursa dalībnieks savu priekšnesumu bija nopietni pārdomājis un ieguldījis lielu darbu, lai tas izdotos muzikāls, spilgts un uzrunājošs. Tūlīt pēc priekšnesuma varēja noklausīties žūrijas komentārus un ieteikumus. Šo grūto darbu veica dziedošās Vītolu ģimenes mamma, folkloras kopas ”Pērlis” vadītāja Dace Vītola, dizainere, stiliste, komponiste, Druvienas vokāli instrumentālās studijas pasniedzēja Linda Nebēdniece un Jolands Andževs – Sveķu internātpamatskolas mūzikas skolotājs, Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestra diriģents.

Dalībnieki uzstājās un tika vērtēti trīs vecuma grupās. Jaunākajā grupā visaugstāko žūrijas novērtējumu saņēma Nikola Zorgevica ar Imanta Pauras humorīgo dziesmiņu ,,Pieci mazi kukainīši.’’ Vidējā vecuma grupā ar atraktīvo, rokenrola ritmos izturēto Didža Rijnieka dziesmu ,,Aiziet uz skolu!’’ uzvarēja Nellija Sindija Augule. Bet vecākajā grupā ar muzikālu izpildījumu un brīnišķīgu bekvokālu Zaras Larssonas dziesmā ,,Uncover’’ laureātes diplomu ieguva Zigrīda Imanta Kručena.

Milzīgs prieks par visiem konkursa dalībniekiem! Bērni ar lielu prieku un aizrautību piedalījās cits  cita priekšnesumos – gan veidojot fona dejotājus, gan piepalīdzot dziedot. Kopumā koncertu veidojot krāšņu, atraktīvu, jautru un pārdomātu. Paldies visiem, kas palīdzēja šim koncertam tādam tapt – vecākiem, kultūras nama direktorei Valdai Putenei, vakara vadītājām Guntai Gruņierei un Līvai Černoglazovai, skaņu operatoram Dzintaram Abakokam .Paldies arī daudzajiem apsveicējiem, balviņu pasniedzējiem un skatītājiem par balsojumu!

Skatītāju simpātijas balvas saņēma Rainers Valters Pops, Terēze Putene un Estere Graumane.

Mūsu pasākuma sponsori – Druvienas pamatskola, SIA ,,Dimdiņi’’ un biedrība ,,Svētā Jāņa palīdzība.’’ Liels paldies arī viņiem!

Gluži tāpat kā pēc olimpiādes, ir sācies ceļš uz nākošo konkursu 2016. gadā. Katrs dziedātājs ir sapratis savas veiksmes, savas kļūdiņas, apzinājies savu stipro pusi un varbūt jau veido ideju par nākošo priekšnesumu. Lai mums visiem kopā veicas turpmākajā darbā!

Druvienas pamatskolas mūzikas skolotāja Līga Kļaviņa

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: