„Tā tik bija sestdiena” Brocēnos

kopa varam, kopa daram (3)Tā tik bija sestdiena! Kā zināms, rakstniecei Zentai Ērglei ir grāmata „Tā tik bija vasara!”, bet gluži tikpat piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem bagāta bija 18.janvāra sestdiena Brocēnu vidusskolā. Tur pulcējās skolēni, skolotāji, vecāki, sabiedrības pārstāvji, dažādu Brocēnu kultūras iestāžu vadītāji un pieci atraktīvi jaunieši no „Go Beyond”, lai kopā pierādītu citiem, bet galvenokārt sev – KOPĀ VARAM, KOPĀ DARĀM! Tāds bija šīs tikšanās moto. Un mērķis, uz ko tiekties mums, brocēniekiem. Interesanta bija jau pirmā lekcija – saruna ar diviem jauniešiem Vili Brūveri un Ati Egliņu-Eglīti. Gravitācijas ideja. Jā! Dzirdējām daudz interesantu veiksmes stāstu, kā idejas pāraug nopietnā biznesā. „Cilvēks pievelk cilvēku!” „Lielākais risks ir neuzņemties nekādu risku!” (M. Cukenbergs) Šīs ir tikai dažas no atziņām, ko dzirdējām lekcijas laikā, bet tās uz daudziem pasākuma cilvēkiem atstāja iespaidu.

„Pasaulei nevajag, lai to mainītu. Pasaulei vajag, lai tu esi, un tā jau tu to maini,”- šo atzinumu dzirdējām no Terēzes – meitenes no Cēsīm, kas savā dzīvē daudz ko sasniegusi un turpina darboties, lai mainītu pasauli sev apkārt.

Spēlēs, darba grupu diskusijās iepazinām cits citu, uzklausījām, apkopojām idejas un vienkārši baudījām pozitīvu emociju radītu atmosfēru, jo ne tik bieži gadās situācijas, kad pie viena galda sēžas dažādu paaudžu un organizāciju cilvēki, lai kopā diskutētu par skolu kā centru, kurā varētu darboties mēs visi kopā, papildinot cits citu, palīdzot cits citam, mācot cits citu un iedvesmojot cits citu. Fantastiska sajūta!

Un tas vēl nebija viss… Tikām sadalīti četrās komandās, bet sākumā nezinājām – kāpēc. Vai esat kādreiz gatavojuši pusdienas 30 cilvēku lielai komandai? Vai esat to darījuši skolas virtuvē kopā ar vēl vismaz 6 tikko iepazītiem vai pavisam nedaudz pazīstamiem cilvēkiem? Katrai komandai bija savs ēdiens no noteiktiem produktiem gatavojams – saldais, salāti, vistas fileja ar rīsim. Jautri, patiešām jautri! Un rezultāts iznāca izcili garšīgs! Jā, kopā varam!

Dienas noslēgums bija vēl jo īpašāks, jo piedalījāmies izsolē, kurā par īpašo Brocēnu naudu „brocīšiem” pirkām pasākuma vietu, pasākuma tēmu un pasākuma dalībniekus. Rezultātā mums bija jānoorganizē pasākums, protams, ideju līmenī, un jāuzraksta preses relīze par iecerēto pasākumu. Pārliecība par saviem spēkiem, stratēģija, plānošana, naudas skaitīšana, humors, jautri komentāri, darbs komandā un smiekli, smiekli, smiekli! Piemēram, pasākums par IT tehnoloģijām, kas notiks pludmalē. Vai saliedēšanas pasākums ledus hallē, tikai netika „nopirkti” dalībnieki, jo kāda grupa pārsolīja un „nopirka” sev plašāku auditoriju loku.

Kad vēlā sestdienas pēcpusdienā vajadzēja uzrakstīt trīs ieguvumus no šīs dienas, bija grūti izvēlēties tikai trīs, jo ieguvumu bija daudz, daudz vairāk. Daži no tiem –

  • mēs spējam radīt daudz interesantu ideju,
  • Brocēnos ir tik daudz zinošu, varošu un ieinteresētu cilvēku, lai veidotos kopīga sadarbība,
  • no vistrakākajām idejām dzimst vislabākie panākumi,
  • enerģija vairo enerģiju,
  • jāseko saviem sapņiem, lai arī cik nesasniedzami tie šķiet,
  • un, mūsuprāt, pats galvenais, KOPĀ VARAM, KOPĀ DARĀM!

Tāds bija šīs dienas moto un mērķis, ko jaunieši Mārtiņš, Pāvels, Zane lieliski sasniedza.

P.S. Vakar mums, sestdienas pasākuma dalībniekiem, līdz galam pasākumā palikušajiem entuziastiem, bija tikšanās, lai kopā ģenerētu idejas un taptu nākamais pasākums. Kāds? Pagaidām noslēpums, bet mēs apsolām par to drīzumā pastāstīt!

Laura Miķelsone

s-1

komentāri


Tavs viedoklis ir svarīgs: