„Kopā varam, kopā darām!” Brocēnos

kopa varam, kopa daram (4)Satiekot dažādus Brocēnu iedzīvotāju pārstāvjus mēs, jauniešu kustības „Go Beyond” dalībnieki, sapratām, ka katrai Brocēnu  organizācijai vai cilvēku grupai ir savs skatījums uz  lietām, tomēr ir daudzi temati, kas ir aktuāli visiem. No malas novērojām, ka Brocēnos pietrūkst kopīgu diskusiju un aktualitāšu apspriešana starp šīm organizācijām. Tieši tādēļ mēs nolēmām organizēt semināru ar nosaukumu „Kopā varam, kopā darām!”. Seminārs notika 18. janvārī Brocēnu vidusskolā, kur sapulcējās ap 40 cilvēku, kas pārstāvēja gan Brocēnu pašvaldību, vidusskolas skolēnu parlamentu, brīvprātīgos jauniešus, skolotājus, bibliotēku, pensionārus… Mūsu komandai šāda semināra organizēšana bija izaicinājums, jo bija jāieinteresē plaša spektra auditorija.

Centāmies semināru organizēt pēc iespējas neformālāku, lai visi dalībnieki justos ērti un nepiespiesti un varētu brīvi dalīties ar savu viedokli. Ideju raisīšanai uz semināru uzaicinājām vieslektorus, kas dalījās ideju radīšanā, ģenerēšanā un īstenošanā, kā arī līdzīgu projektu veikšanā citās mazpilsētās. Semināra laikā likām dalībniekiem darboties grupās gan pie ideju ģenerēšanas, gan arī pusdienu gatavošanas, kur grupām ar dažādiem produktiem bija pašiem jāizdomā interesants ēdiens, ko varētu pagatavot un pašiem pēc tam baudīt.

Semināra laikā dalībnieki tika sadalīti pēc iespējas dažādākās grupās un tika ģenerētas idejas par tematiem, kas skar Brocēnu daudzfunkcionālo centru. Kā vienu no lieliskām idejām ar, kuru klajā nāca Brocēnieši varam minēt valodu diskusijas, kur pieaugušie atzina, ka labprāt mācītu jauniešiem krievu valodu, bet jaunieši labprāt atdarītu ar angļu valodas mācīšanu! Idejas bija ļoti daudz, bet pats vērtīgākais bija iespēja sadraudzēties un apzināties, ka šīs idejas var realizēt kopīgiem spēkiem! Semināra beigās, kā speciālais uzdevums, bija simulācijas spēle, kuras laikā katra grupa operēja ar mūsu izdomātu valūtu „brocīši”, lai iegādātos Brocēnos esošos resursus un līdzekļus un izdomātu pasākumu, kurš viņiem šķistu interesants un aizraujošs. Tā kā resursu iegāde notika izsoles veidā spēlei tika piešķirts neliels azarts, kas motivēja pasākumu izveidot pēc iespējas labāku. Rezultātā katrai komandai bija jāsagatavo labākā pasākuma relīze avīzei. Faktu, ka šīs relīzes tiks publicētas un būs patiešām jārealizē mēs paziņojām tikai pēc uzdevuma izpildes, tādejādi nodrošinot ideju lidojumu, kuru neapslāpē realitātes mazās šaubas un bailes.

Kopumā diena noritēja pozitīvu emociju un brīvas atmosfēras noskaņās un lielai daļai tā bija iespēja ieraudzīt cilvēkus no cita skatu punkta, kā arī paraudzīties uz problēmu risināšanu ar neformālāku pieeju un saprast, ka tas ir daudz vienkāršāk, ja visi strādā kā viens.

Esam dzirdējuši, ka Brocēnu aktīvākie semināra dalībnieki jau plāno tikties, lai pārrunātu iespējas taisīt nākamo tāda veida semināru. Gaidīsim, kā viņiem veiksies…

Jauniešu attīstības programmas «Go Beyond» dalībnieku – Brocēnu projekta veidotāju grupas vārdā – Mārtiņš

kopa varam, kopa daram (3) kopa varam, kopa daram (1)

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: