Gaismiņas mazajās sirsniņās un pagastu eglītēs Beverīnas novadā

1Atskatoties uz aizgājušā gada nogali, redzam daudzas lietas, par ko varam būt lepni un laimīgi. Nu kaut vai tas, ka pirmajās divās decembra nedēļās Beverīnas novadā valdīja gluži vai tāda pati gaisotne, kāda varētu būt īstā Ziemassvētku vecīša ciematā, kur viņa labie palīgi elfi gatavojas Ziemassvētku vakaram – dip aši soļi, mazās rociņas veikli darbojas, acīs mirdz svētku brīnuma gaidu prieks, bet gaisā virmo piparkūku un konfekšu smarža, jo visās trīs novada skolās biedrība “Iespēju durvis” sadarbībā ar biedrību “Beverīnas amatnieki” rīkoja Ziemassvētku labdarības darbnīcas.

Materiālus darbnīcām varējām sarūpēt ar “Lauku partnerības Ziemeļgauja” un Sorosa fonda – Latvija atbalstu, darbnīcas vadīja mūsu novada amatnieki, bet konfektes gan čaklajiem darbnīcu rūķīšiem, gan tiem mūsu skolu bērniem, kuru mājās vecīša atnestais maisiņš varbūt nebūs tik pilns kā gribētos, tika iegādātas ar novada uzņēmēju atbalstu.

Darbnīcās bērni kopā ar vecākiem darināja dažādas jaukas dāvaniņas un rotājumus sev un arī citiem – eglītei tika darināti gan tautiski rotājumi no niedrēm un dzijas, gan mūsdienīgākā stilā veidoti no koka knaģīšiem, filca un papīra, ar spīguļiem un vizuļiem, tika lietas vaska sveces, apgleznotas un dekupētas burciņas un trauciņi, gatavotas dažādu stilu ādas rotaslietas un zīmētas kartiņas – saviem mīļajiem un arī skolas draugiem.

Paldies par atsaucību un brīvprātīgo iesaistīšanos mūsu darbnīcu vadītājiem – amatniekiem Līgai Merginai, Ingai Rasai, Ingai Loginai, Ilzei Gulbei, Aijai Vītolai, Taigai Karasevai, Dacei Lībietei-Dubrovskai un Aigai Gartmanei, kā arī skolu skolotājiem, kuri palīdzēja darbnīcu organizēšanā. Lielu paldies par sarūpētajiem saldumiem sakām Kauguru Kooperatīvajai krājaizdevu sabiedrībai, SIA “Abrakadabra” vadītājai Sanitai Ķepītei, Z/S “Cīruļi” vadītājam Mārim Cīrulim, Trikātas medniekiem un vēl kādam uzņēmējam no Trikātas, kurš vēlējās palikt anonīms.

Darbnīcu rīkošanas dienas katrā pagastā bija saskaņotas ar svētku eglīšu iedegšanu pagastu centros – katrā pagastā varbūt mazliet savādāk, bet visur – sirsnīgi. Paldies novada organizatoriem par šo kopā būšanas mirkli! Izrādās, lai radītu svētku sajūtu, nemaz neko daudz nevajag, tik nedaudz darba, vēlmi to darīt, atbalstu un labas domas.

Linda Krūmiņa, Biedrības “Iespēju durvis” vadītāja

2 3

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: